Zarejestruj / Zaloguj
Operacje plastyczne - odmładzajmy się z umiarem

operacja plastyczna

Obserwując zdjęcia z kolorowych czasopism można zauważyć zmieniające się trendy w „świecie urody”. Obecnie nastała moda na ładnie wyprofilowaną twarz, z wyraźnie zaznaczonymi rysami. Już w Polsce możemy zaobserwować, jak twarze niektórych polskich celebrytów ewaluowały i nabrały nieco odmienionych kształtów.Pełne kształtne usta oraz wyraźnie zarysowane policzki (wystające kości policzkowe) to swoistego rodzaju kanon piękna, który nigdy nie wyjdzie z mody.

Niestety na ulicach coraz częściej możemy spotkać kobiety o wielkich ustach, nieproporcjonalnych policzkach, zbyt naciągniętej skórze twarzy. Zaczynają one wyglądać jak monstra o wyolbrzymionych częściach ciała. Zbyt duże implanty piersi, pośladków oraz częste liposukcje, w istocie szpecą ciało i sprawiają, że wygląda ono nienaturalnie. Dobrze przeprowadzona operacja plastyczna, czy też zabieg z zakresu medycyny estetycznej to przede wszystkim zachowanie odpowiednich proporcji ciała. Decydując się na zabieg nie powinniśmy popadać w przesadę i nie zaszkodzić swojej urodzie.

Zbyt mocno wystające kości policzkowe mogą przyćmiewać piękno oczu i sprawić, że harmonia twarzy zostanie mocno zachwiana. Dodatkowo zwolenniczki powiększania ust powinny mieć również świadomość, że kiedyś będzie trzeba zaprzestać wykonywania takiego zabiegu. U starszych kobiet zbyt duże usta nie wyglądają atrakcyjnie, a jedynie sztucznie. Warto jest również nie przesadzać ze zbyt mocnym makijażem permanentnym, który może nas de facto postarzać i szpecić.

Pracując nad swoim wyglądem warto jest zachować umiar i słuchać dobrych rad lekarzy, którzy wielokrotnie podkreślają, że zbyt duże piersi, czy usta nie dodają uroku. Monstrualny biust, zbyt mocno naciągnięta skóra na twarzy, ogromne usta, to najczęściej popełniane błędy przez kobiety, które powoli zamieniają się w sztuczne „kreatury” bez wieku i wyrazu.

Złotym środkiem dla osób, które decydują się na poprawę natury jest przede wszystkim racjonalna ocena swojego wyglądu. Nie decydujmy się o zabiegu z dnia na dzień. Niech to będzie przemyślany krok. Najpierw zapoznajmy się z opiniami innych ludzi o danym zabiegu, później omówmy nasz zamiar z najbliższą osobą, a dopiero na końcu idźmy do lekarza. W gabinecie powinniśmy jasno określić, jakie cele chcemy osiągnąć. Lekarz ocenia budowę ciała pacjenta i ocenia, czy nasze życzenia mogą być spełnione.

Nie róbmy niczego na siłę. Jeśli budowa naszego ciała nie pozwala nam na posiadanie biustu o rozmiarze D, to powiększmy go sobie nieznacznie o pół lub jeden rozmiar. Może zamiast wkładek warto jest rozważyć mniej inwazyjne i odwracalne metody powiększania piersi np. iniekcję kwasu hialuronowego? Wtedy bez znacznej ingerencji chirurgicznej możemy się przekonać, jak będziemy wyglądać z większym biustem. Twarz poprawiajmy z umiarem, nie niszczmy jej i nie traćmy ludzkich rys.
Odmładzajmy się stopniowo, bez szaleństw i drastycznych kroków. Obecnie lekarze opracowują coraz to nowsze nieinwazyjne techniki operacyjne.

 

"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie. "

                                                                                                  /Ralph Waldo Emerson/
Komentarze (4)

awatar
ruda_kita napisała:
2011-02-03 14:43:32
Zgadzam sie z agf. Spowodowane jest to za mała świadomością. Za mało sie ludzi informuje o przeciwwskazaniach i zagrożeniach

awatar
~wonna_sasanka napisała:
2011-02-02 07:37:38
Piękno człowieka oczywiście tkwi wewnątrz, jednak nasz świat jest tak poustawiany, że liczy się piękny wygląd a ludzie często nie mają czasu ani ochoty poznać czyjeś wnętrze, człowiek jest oceniany po tym jak wygląda.
Zgadzam się, że nie należy przesadzić w zmianie swojego wyglądu. Najlepiej byłoby polubić siebie takim jakim się jest ale jeśli ktoś ma faktycznie realny problem z wyglądem to warto rozważyć opcję zabiegu.
Świat byłby nudny gdyby wszyscy wyglądali tak samo, piękni, wymuskani, młodzi...

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie