Zarejestruj / Zaloguj
Wymiana i usunięcie implantów piersi

wymiana implantów w piersiach

Wymiana implantów piersi jest zabiegiem chirurgicznym przeprowadzanym w przypadkach, kiedy:
- pacjentka chce wymienić implanty na większy lub mniejszy rozmiar,
- na skutek mechanicznego uszkodzenia, trzeba je wymienić,
- starzenia się implantu.
Usunięcie implantów następuje wtedy, gdy pacjentka czuje duży dyskomfort i nie jest z nich zadowolona.Wymiana oraz usunięcie implantu silikonowego z piersi są zaliczane do zabiegów chirurgicznych wykonywanych w ogólnym znieczuleniu. Procedury przygotowawcze do zabiegu są takie same jak w przypadku operacji umieszczenia implantów w piersi. Pacjentka przed zabiegiem musi wykonać szereg badań, które są niezbędne do ustalenia, czy jej stan zdrowia zezwala na wykonanie zabiegu. Po upewnieniu się przez lekarza, że nie ma żadnych przeciwskazań do przeprowadzenia operacji pacjentka jest do niej przygotowywana.

Wymiana implantu
W celu wymiany lekarz chirurg musi wykonać nacięcie tak, aby usunąć implant. Najwygodniejszym sposobem dla lekarza chirurga jest nacięcie piersi w jej spodniej części, tam gdzie łączy się ona z tułowiem. W ten sposób po zabiegu nacięcie jest doskonale ukryte i niewidoczne. Po wyjęciu implantu chirurg natychmiast przystępuje do włożenia nowego. W kolejnym etapie zabiegu zszywane są nacięcia i zakładane opatrunki. Pacjentka zostaje wybudzona i poinformowana o wynikach zabiegu. Zabiegi wymiany implantu piersi nie są groźne i kobiety zazwyczaj znoszą je lepiej niż pierwszą operację powiększania biustu. Dzieje się tak, ponieważ są one już przygotowane psychicznie na dyskomfort, który może je spotkać bezpośrednio po obudzeniu się. Wiedzą również jak postępować po zabiegu i są świadome tego, że muszą przestrzegać zaleceń lekarza tak, aby nie mieć w przyszłości żadnych problemów. Świadome potrzeby powstrzymywania się od podnoszenia rąk, wykonywania ćwiczeń oraz noszenia specjalnego stanika, osiągają świetne efekty po zabiegu.

Usunięcie implantu
Na tego typu zabieg rzadko decydują się kobiety, niemniej jednak istnieje możliwość jego wykonania. Usunięcie implantu jest zaliczane do zabiegu chirurgicznego i odbywa się podobnie do powyżej opisanej procedury wymiany wkładek silikonowych. Oczywiście przy usuwaniu nie ma elementu włożenia nowego implantu. Po wyjęciu implantu, chirurg przechodzi do zszycia ranek. Po zabiegu pacjentka musi liczyć się faktem, iż jej biust nie będzie wyglądał estetycznie, gdyż skórą na skutek wcześniejszego rozciągnięcia potrzebuje trochę czasu, aby powrócić do stanu sprzed operacji. Często konieczne jest poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, które ujędrniają biust.

Orientacyjny koszt zabiegu
Wymiana implantu zazwyczaj kosztuje mniej niż pierwsza operacja włożenia implantu, jeśli wykonywana jest w tej samej klinice.
Wymiana implantu 12.000 – 14.000 PLN Taka cena zawiera zazwyczaj koszt zabiegu, implantów, znieczulenia ogólnego,  opatrunków, pobytu w klinice i wizyt kontrolnych.

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (6)

awatar
pilin napisała:
2014-09-20 20:47:36
Mnie lekarz powiedział,że nie ma potrzeby wymiany implantów, jeżeli nic się z nimi nie dzieje.

awatar
~ilona22 napisał:
2014-02-03 20:37:20
Nie mam pojęcia dlaczego lekarze nie mówią o tym że trzeba po takim czasie jednak usunąć i wymienic na inne. Widać niektóre kobiety trafiają do kiepskich lekarzy. A może właśnie tutaj już odpowiedni czas na to żeby polecić naprawde bardzo dobrego chirurga plastycznego dr Wiatroszaka we Wrocławiu. Również w jego Klinice możecie wykonać taki zabieg wymiany implantów silikonowych. A jest on jednym z najlepszych lekarzy w kraju.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Reklama
banner

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie