Zarejestruj / Zaloguj
Implanty silikonowe - rodzaje nacięć skóry podczas operacji

rodzaje nacięć piersi

Istnieje kilka rodzajów nacięć skóry na piersiach, wykonywanych w celu implantacji wkładek powiększających biust. Wśród nich można wyróżnić:
 - nacięcie podpiersiowe,
 - nacięcie okołosutkowe,
 - nacięcie pod pachą,
 - nacięcie w pępku.Nacięcie podpiersiowe

Tego rodzaju nacięcie wykonywane jest na linii łączącej spodnią część piersi z klatką piersiową. Po jego wykonaniu chirurg kształtuje pod skórą kieszeń dla implantu. Później wsuwa implant i pozycjonuje go już pod skórą, tak aby jego środek znajdował się na wysokości sutka.


Zalety wykonywania podpiersiowego nacięcia:
 - nacięcie jest umiejscowione w bezpiecznym miejscu;
 - blizna jest ukryta pod spodem piersi;
 - może być ono wykonywane przy wszystkich metodach implantacji wkładek (przy podgruczołowym umiejscowieniu implantu, częściowym podmięśniowym umiejscowieniu implantu, podmięśniowym umiejscowieniu implantu;
 - dzięki niemu chirurg ma bardzo dobrą widoczność podczas wykonywania zabiegu.

 

 

Nacięcie okołosutkowe
Wyżej wymienione nacięcie wykonywane jest wzdłuż linii zarysowującej tzw. aureolę (otoczkę) sutka. Tego rodzaju nacięcie pozwala na wykonanie precyzyjnej kieszonki na umiejscowienie implantu. Nacięcie wykonywane jest na brzegu otoczki. Chirurg robiąc je perfekcyjnie ukrywa bliznę na przejściu ciemnej otoczki sutka w jasny kolor skóry. Po rozcięciu skóry lekarz formuje kieszonkę i wsuwa w nią implant, który jest poźniej pozycjonowany, tak aby jego środek znajdował się na wysokości sutka.
Zaletą tego rodzaju nacięcia jest możliwość ukrycia blizny w ciemnym kolorze otoczki sutka oraz możliwość perfekcyjnego ułożenia implantu.

Nacięcie pod pachą
Nacięcie pod pachą jest wykonywane w naturalnych załamaniach skóry pod pachą. Chirurg po rozcięciu skóry tworzy swoistego rodzaju kanał (tunel), który prowadzi aż do piersi. Tego rodzaju zabieg jest często przeprowadzany przy użyciu endoskopu (urządzenia chirurgicznego z przyczepioną mikroskopową kamerką). Implant jest wsuwany przez otwór i przesuwany wzdłuż utworzonego kanału.
Największą zaletą tego typu nacięcia jest całkowite ukrycie blizn. Na piersiach nie powstają żadne rany. Ponadto, może być ono wykonywane przy wszystkich metodach implantacji wkładek (przy podgruczołowym umiejscowieniu implantu, częściowym podmięśniowym umiejscowieniu implantu, podmięśniowym umiejscowieniu implantu.

Nacięcie w pępku
Nacięcie w pępku wykonywane jest na jego brzegu. Później tworzony jest specjalny tunel (kanał) w tkance tłuszczowej brzucha, dzięki któremu implant zostanie przesunięty, aż do piersi. Do zabiegu wykorzystywany jest endoskop (mikroskopowe urządzenie chirurgiczne z małą kamerką). Największą zaletą tego typu nacięcia jest uchronienie piersi przed bliznami. Ponadto, może być ono wykonywane przy wszystkich metodach implantacji wkładek (przy podgruczołowym umiejscowieniu implantu, częściowym podmięśniowym umiejscowieniu implantu, podmięśniowym umiejscowieniu implantu.

O rodzaju nacięcia powinien zdecydować lekarz wspólnie z kobietą zamierzającą poddać się zabiegowi.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (7)

awatar
~Brunetka1990 napisał:
2014-02-12 09:25:28
Ciąża, karmienie zmieniają ciało kobiety. I tyle o ile ciało można mieć lepsze po niż przed ciaza(ćwiczenia, siłownia) i można wyglądać lepiej niż niejedna nastolatka, to niestety ciąża podczas której piersi powiększają się nawet o kilka rozmiarów, a co za tym idzie skóra wiotczeje, pojawiają się rozstępy to piersi nigdy nie wrócą jakością i wielkością, która może iść w dwie strony, do wyglądu przed ciąża. Ciało może odzyskać sprezystosc, gladkosc, jędrnośc,może zniknąć cellulit, można pozbyć się tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń, ale wtedy zazwyczaj zreszta w pierwszej kolejności tkanka ta schodzi z piersi. Wiec nie dość, ze piersi były już dość obwisłe po ciążach i laktacji, to dodatkowo ćwiczenia wpływają negatywnie właśnie na te cześć kobiecego ciała. Powiększenie piersi to nic złego. Noe zawsze jest to decyzja podjęta pod wpływem oglądania programów w TV, zdjeć w internecie itp. Często kobiety z ww.problemem mniejszych, większych ale obwislych piersi podejmują decyzje o ich poprawieniu całkiem świadomie. Kobieta czujaca się pewnie w swoim ciele jest kobieta szczęśliwa, a wiadomo, ze gdy kobieta jest szczęśliwa to i dzieci są szczęśliwe, maz jest szczęśliwy. Podobnie jak z implantami, można mowić, ze szczupłe ciało to wymysł, który narzucają modelki, propagują ludzie w Internecie, TV. A może to rownież świadomy wybór kobiety, która chce wyglądać lepiej dla SIEBIE?? Treningi, zdrowe odżywianie to styl życia, nikt nikomu nie dyktuje co ma robić. Każdy robi jak chce, jak czuje, robi wszystko by być szczęśliwym i czuć się pewniej.

awatar
~antyimplanty napisał:
2014-01-26 02:11:26
Implanty w piersi niezaleznie od tego czy widac blizne czy nie sa ohydne. Powoduja u mnie calkowity zanik podniecenia. Najbardziej podniecajace sa falujace czy nawet obwisle piersi ale nawet jesli sa male ale naturalne to i tak sa podniecajace. Kobiety poddajace sie temu zabiegowi nie maja problemu z piersiami tylko z glowa i to ja trzeba leczyc. Mozna to porownac do kompleksu malego czlonka u facetow. Podobnie z modna ostatnio labioplastyka podyktowana problemami tylko i wylacznie z glowa. Duze wargi sromowe u kobiety to marzenie kazdego faceta. Kobietom ktore je obcinaja powinno sie wyciac mozg bo tylko tak mozna wyleczyc glupote.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Reklama
banner

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie