Zarejestruj / Zaloguj
Implanty piersi - postępowanie po zabiegu implantacji wkładek powiększających piersi

implanty piersi

Implanty piersi – kiedy można powrócić do normalnego trybu życia?
Czas rekonwalescencji trwa kilka dni, podczas których dana osoba może odczuwać lekki dyskomfort. Pomimo trudności związanych z poruszaniem się oraz ogólnym osłabieniem organizmu bezpośrednio po zabiegu należy powolutku wstawać i troszkę pochodzić. Poruszanie się zapobiega powstawaniu żylaków oraz zakrzepów krwi, dlatego tak bardzo ważne jest chodzenie o własnych siłach już po kilku godzinach od operacji.
Do pracy oraz swoich codziennych obowiązków można powrócić już po 4-7 dniach, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli dana osoba pracuje fizycznie np. jako instruktor fitness to niestety musi dłużej powstrzymywać się od pracy (nawet do 30 dni).


Implanty piersi – sposoby na rekonwalescencję
Po zabiegu można:
- udać się do domu,
- zakwaterować się w klinice na 2-3 dni,
- wynająć pokój w hotelu SPA, wyspecjalizowanym w usługach dla osób po zabiegach.
Wybór opcji zależy od danej osoby i jej możliwości finansowych. Samotny pobyt w domu może być trochę ryzykowny, dlatego jeśli ktoś decyduje się na taką opcję powinien zadbać o to, aby mieć towarzystwo, przynajmniej przez pierwszy dzień.

Implanty piersi – jak postępować po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu ważne jest chodzenie i powolne poruszanie się. Samodzielny spacer, wstawanie z łóżka podchodzenie do okna są niezbędne w profilaktyce przeciwzakrzepowej. Po zabiegu dana osoba jest otoczona solidną opieką w szpitalu. Obsługa kliniki zakłada odpowiednie uciskowe opatrunki i dba o higienę ranek. Natomiast po powrocie do domu samemu należy zadbać o prawidłową pielęgnację implantów.
Przez okres pierwszych 2-5 dni osobie po zabiegu towarzyszy uczucie ściągnięcia i bólu w okolicach piersi. Nieprzyjemne odczucia można wyeliminować przez odpowiednie dawkowanie leków przeciwbólowych.
Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w specjalną bieliznę, która profiluje oraz chroni implanty przed przemieszaniem się. Warto jest zauważyć, iż ochronny stanik trzeba nosić nawet podczas snu. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu niewskazane jest spanie na brzuchu. Bardzo ważnym jest, aby na początku nie unosić rąk do góry. Wykonując nadmierne, szybkie ruchy rękoma można doprowadzić do przemieszczenia się implantu. Po implantacji wkładek silikonowych trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić wkładkom dobrze „zakotwiczyć się” w tkankach skóry.

Implanty piersi – jak pielęgnować biust po zabiegu
Pierwszy miesiąc po zabiegu jest kluczowym, wtedy należy szczególnie uważać na piersi i nie zmuszać ich do nadmiernego poruszania. Nawet podczas codziennej kąpieli trzeba delikatnie je myć i wycierać. Gdy strupki z ranek po nacięciach odpadną, można zacząć stosowanie kremów, które niwelują blizny. Osoby, które zastosowały się do tego zalecenia przyznają, iż ich blizny są całkowicie niewidoczne.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (12)

awatar
~Kinga85 napisał:
2017-01-22 21:00:48
Rok temu wszczepiałam implanty. Mogę szczerze powiedzieć, że najważniejsze to to żeby słuchać zaleceń lekarza, bo nic nie wyjdzie. Mój zalecił mi przez 2 miesiące po operacji nie uprawiać sportów, zakazał spania na brzuchu, do tego powiedział mi dokładnie który stanik mam kupić (tu zalecił yajlee, teraz używam do biegania), do tego delikatne mycie piersi i unikanie słońca. Porad było jeszcze dużo :) Teraz cieszę się pięknymi piersiami :)

awatar
~Ania1980 napisał:
2014-11-21 19:03:07
Ja jestem już 4 lata po zabiegu wszczepienia implantów. I czym chciałabym się podzielić to: nie śpimy na brzuchu do 3 miesięcy, nosimy specjalna bieliznę, unikamy słońca nawet do 6 miesięcy, nie ćwiczymy przez miesiąc. I najważniejsze wybieramy sprawdzoną klinike i doświadczonego chirurga plastycznego. Ja wybrałam dr Olender. Tu link dla zaineteresowanych: http://www.chplast.com.pl/zabiegi/operacje-plastyczne-piersi. Znajdzeicie tam również wiele porad przed i po zabiegu wszczepienia implantów.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Reklama
banner

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie