Zarejestruj / Zaloguj
Ekspanderoprotezy - dwukomorowe implanty ze zintegrowaną zastawką magnetyczną

ekspanderoprotezy - dwukomorowe implanty

Obecnie producenci ekspanderów tkanek prześcigają się w opracowywaniu co raz to nowszych technologii wszczepiania implantów piersi. Koncentrują się zwłaszcza na metodach, które mają pomóc kobietom po utracie piersi czy też kobietom ze zniekształconymi piersiami np. po nieszczęśliwych wypadkach.


Obecnie rozwój metod powiększania i odtwarzania piersi pozwolił na osiągnięcie nieporównywalnie lepszych rezultatów estetycznych niż jeszcze kilka lat temu.

Przedsiębiorstwa produkujące implanty opracowały innowacyjny ekspander tkanki, który całkowicie niweluje ryzyko wycieku soli fizjologicznej lub złego ulokowania substancji wstrzykiwanej. W tym nowoczesnym ekspanderze połączono kilka technologii:

- zadbano o dobre stabilne umocowanie implantu,
- bezpieczny sposób wstrzykiwania soli fizjologicznej,
- zastosowano powłoki silikonowe samo zasklepiającej się,
- użyto namiernika magnetycznego, do prawidłowego wprowadzenia soli fizjologiczną oraz zastawkę magnetyczną naprowadzającą kaniulę iniekcyjną.
Nowoczesne ekspandery tkanek są stosowane w chirurgii plastycznej głównie do rekonstrukcji piersi lub do ich powiększania.

 

Charakterystyka ekspandero-protezy

Ekspander tkankowy umieszczany jest w specjalnej kieszonce wykonanej pod większym mięśniem piersiowym pacjenta. Implant ma o tyle wyjątkową budowę, iż składa się z dwóch komór i jest zaopatrzony w wewnętrzny magnes. Powyżej wymieniona zastawka magnetyczna, w momencie wstrzykiwania soli fizjologicznej, naprowadza oddzielny namiernik magnetyczny (z zamontowaną kaniulą iniekcyjną) na prawidłowe miejsce wprowadzenia wypełniacza.

Nowoczesny ekspander tzw. Beckera nie wymaga wymiany na protezę, po zakończeniu rozprężania tkanek na klatce piersiowej. Operacje chirurgiczne przy użyciu dawnych, tradycyjnych ekspanderów tkankowych były niezwykle uciążliwe. Wymagały one wykonywania zabiegu w dwóch etapach. Pierwszym etapem było umieszczenie ekspandera, który rozprężał tkanki. Drugi etap operacji odbywał się po okresie sześciu miesięcy i polegał na implementacji protezy w postaci wkładki silikonowej (endoprotezy).


Ekspandero-proteza składa się z dwóch komór. Z zewnętrznej - stałej, która wypełniona jest żelem silikonowym i z drugiej komory wewnętrznej - rozpychającej. Wewnętrzna komora początkowo jest pusta, a następnie podczas jednego zabiegu zostaje wypełniona roztworem z soli fizjologicznej. Jeśli zajdzie potrzeba znacznego powiększenia piersi, lekarz dopełnia ekspander przy kolejnym mało inwazyjnym zabiegu.

Możemy sobie wyobrazić ten rodzaj ekspandera, jako swoistego rodzaju naczynie połączone, w którym zintegrowany system łączący komory pozwala na prawidłowe wstrzyknięcie wypełniacza rozpychającego. Oprócz złożonej budowy tego implantu producenci opracowali specjalne oddzielne urządzenie, służące do precyzyjnego wstrzyknięcia wypełniacza.
Powyżej opisywany innowacyjny ekspander nie wymaga wymiany na endoprotezę i po ukończonym rozprężaniu pozostaje na stałe w ciele pacjenta. Implant ma charakterystycznie opracowaną stronę służącą do wstrzyknięcia soli fizjologicznej. Roztwór soli jest wprowadzany specjalnym urządzeniem. Składającym się z: tytanowej prowadnicy, która zapobiega wyciekowi soli fizjologicznej poza implant; kaniuli - połączonej z zastawką magnetyczną; namiernika magnetycznego. Ponadto, we wnętrzu implantu umieszczonego pod tkanką skóry znajduje się magnes, którego głównym zadaniem jest naprowadzenie igły iniekcyjnej na prawidłową drogę. Taka technika uzupełniania implantu niweluje ryzyko wydostania się soli fizjologicznej poza protezę. Silikon, który buduje tego swoistego rodzaju poduszkę jest substancją samozasklepiającą się, która wyklucza ryzyko wycieku substancji poza protezę. W związku z powyższym, wbicie kaniuli w powierzchnię implnatu, nie powoduje jej uszkodzenia.

 

Jeśli jesteś zainteresowana/ny poddaniem się zabiegowi to zapraszamy do zapoznania się z artykułem “Planując operację plastyczną”.
Komentarze (1)

awatar
mazzocha napisała:
2018-06-21 14:56:11
Nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje
ekstra ciesze sie

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Reklama
banner

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie