Zarejestruj / Zaloguj
Dwuetapowa rekonstrukcja piersi

piersi

Operacja rekonstrukcji piersi może być wykonana podczas tej samej operacji co mastektomia lub po jakimś czasie po usunięciu piersi. Sposób rekonstrukcji jest uzgadniany indywidualnie z każdą pacjentką. W zależności od osobistych uwarunkowań ciała kobiety wybierana jest najlepsza metoda odtwarzania piersi.Jednoczasowa rekonstrukcja, czyli taka, która jest wykonywana bezpośrednio podczas mastektomii. Bezdyskusyjną zaletą tej procedury jest, to iż kobieta tylko raz poddawana jest narkozie. Dzięki temu zminimalizowany jest ból oraz wszelkie niedogodności związane z brakiem piersi.
Rekonstrukcja opóźniona wykonywana po pewnym czasie. Pozytywnym aspektem tego typu podejścia jest fakt, iż pozwala ono skoncentrować się kobiecie na rekonwalescencji po leczeniu raka. Ma ona również czas do podjęcia decyzji związanej z rekonstrukcją piersią oraz na wzmocnienie organizmu.

Wybór metody rekonstrukcji piersi zależy od wielu czynników m.in. od:
-    stanu zdrowia kobiety,
-    proporcji i budowy ciała,
-    rozmiaru usuniętych piersi,
-    ilość pozostałych tkanek po mastektomii.
Ponadto wybór metody rekonstrukcji w dużym stopniu zależy od stylu życia pacjentki oraz od jej preferencji.

Jedną z metod rekonstrukcji piersi jest jej wykonanie za pomocą ekspandera tkankowego. Tego typu operacja może być wykonywany dwuetapowo lub jednoetapowo.

Dwuetapowa rekonstrukcja piersi może być wykonana podczas mastektomii lub w okresie późniejszym. Procedura polega na umieszczeniu pod skórą klatki piersiowej „czasowego” ekspandera tkankowego. W późniejszym okresie jest on stopniowo rozciągany poprzez wstrzykiwanie roztworu soli fizjologicznej. Jest on wpuszczany poprzez specjalną zastawkę znajdującą się na powierzchni ekspandera. Proces wypełniania ekspandera może trwać od kilku dni do kilku miesięcy. Długość tego okresu w dużym stopniu zależy od możliwości rozciągania się skóry. Po uzyskaniu odpowiedniej przestrzeni dla implantu właściwego, przeprowadzana jest następna operacja, podczas której usuwany jest ekspander i wszczepiana ostateczna proteza.

Efektem zabiegu jest odzyskanie przez kobietę utraconej piersi. Powodzenie tego typu zabiegu w dużym stopniu uzależnione jest od naturalnych predyspozycji ciała kobiety. Jednym z warunków, jakie musi spełniać jej skóra jest zdolność do rozciągania. Czasami chirurg mając na uwadze tego typu rekonstrukcję piersi, podczas mastektomii pozostawia zapas skóry (jeśli jest to możliwe).
Procedura stwarza kobiecie pewien dyskomfort, ale przede wszystkim pozwala jej odzyskać dawny wygląd oraz wiarę w lepsze jutro.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Reklama
banner

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie