Zarejestruj / Zaloguj
Dermabrazja klasyczna - odnowa poprzez złuszczenie

dermabrazja

Dermabrazja to mechaniczne usuwanie blizn, przebarwień, zmarszczek oraz tatuaży z całego ciała. Celem tego zabiegu jest redukcja niedoskonałości oraz defektów skóry.


 

Dermabrazja polega na dosłownym złuszczeniu warstwy skóry za pomocą specjalnego walca ściernego. W rezultacie odsłonięta zostaje młodsza i świeższa warstwa skóry, leżąca głębiej. W związku z powyższym jest to zabieg wymagający cierpliwości od pacjenta szczególnie, jeśli chodzi o okres gojenia ran. Potrzebny jest, bowiem czas na to, aby odrósł nowy naskórek, który będzie gładszy i przybierze kolor podobny do otaczających go tkanek.

 

 

Dermabrazja klasyczna jest głównie stosowana do niwelowania:
- zmarszczek wokół oczu,
- zmarszczek wokół ust,
- zmarszczek w okolicy podbródka,
- przebarwień posłonecznych,
- plam na skórze całego ciała;
- blizn oraz innych uszkodzeń na skórze całego ciała.

 

Kto może poddać się zabiegowi?
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla osób poddających się zabiegowi. Dermabrazja jest zalecana zarówno mężczyznom jak i kobietom z bliznami oraz innymi defektami skóry. Jedynie czynne zapalenia ropne na skórze stanowią poważną przeszkodę do przeprowadzenia operacji.

 

Przebieg operacji dermabrazji wykonywanej metodą klasyczną
Zabieg trwa od 30 do 120 minut. W pierwszym etapie zabiegu skóra pacjenta jest dokładnie oczyszczana oraz podawane jest znieczulenie (zazwyczaj jest to miejscowe znieczulenie lub lekka narkoza). W drugim etapie zabiegu lekarz rozpoczyna ręczne złuszczanie skóry przy pomocy drobnoziarnistego papieru chirurgicznego. Złuszczenie może również odbywać się przy użyciu urządzenia podobnego do mechanicznej polerki do paznokci tzw. walca ściernego. Jest to specjalistyczne narzędzie, w którym elektrycznie napędzana i wirująca tarcza lub ostra szczoteczka ściera wierzchnią warstwę skóry. Wykwalifikowany lekarz złuszcza skórę równomiernie do tej samej warstwy na całej powierzchni poddawanej operacji. Zabieg kończy się nałożeniem na operowaną część ciała, cienkiej warstwy substancji antybakteryjnej. Lekarz może również zaaplikować syntetyczną warstwę skóry na rany, dla ochrony odsłoniętych tkanek na czas gojenia. Zabieg może wydawać się, niektórym nieco drastyczny, ale przynosi spektakularną poprawę wyglądu skóry.

 

Rekonwalescencja
Rekonwalescencja trwa 7-14 dni, w tym czasie odrasta nowy naskórek. W przypadku głębszych ran gojenie może trwać nawet do 3 tygodni. Nowy naskórek jest początkowo bardzo cienki i zaczerwieniony. Później staje się on zaróżowiony, przybiera naturalną gładkość i kolor.
Pacjent może się czuć otępiały podanymi lekami przeciwbólowymi bezpośrednio po zabiegu. Stan taki może potrwać przez około dwa dni. Zalecane jest, aby w okresie gojenia się ran odpoczywać. Niewykluczone, że twarz będzie trochę opuchnięta przez pierwsze trzy dni po zabiegu. Jednak z czasem opuchlizna całkowicie zaniknie. Ponadto, w okresie rekonwalescencji twarz pacjenta jest zazwyczaj zaczerwieniona oraz z rany może wyciekać osocze.

 

Do uniwersalnych zaleceń po zabiegu należą:
- unikanie opalania przez około pół roku od zabiegu,
- stosowanie kremów z filtrami UV,
- zaniechanie używania kremów z kwasami AHA oraz witaminą A,
- zaprzestanie używania środków złuszczających.

 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia dermabrazji
Jeżeli skóra pacjenta jest podatna na bliznowacenie, źle się goi lub występują na niej ropne stany zapalne to dermabrazja nie jest najlepszą opcją dla danej osoby.

Do głównych przeciwwskazań do zastosowania dermabrazji możemy zaliczyć:
- niediagnozowane zmiany na skórze,
- niezagojoną opryszczkę lub jej częste wybuchy,
- brodawki,
- ropny trądzik,
- zaawansowaną cukrzycę,
- zaburzenia systemu odpornościowego,
- problemy z pigmentacją skóry.

 

Powikłania po dermabrazji
Jeśli zabieg jest przeprowadzony profesjonalnie przez dobrego specjalistę to ryzyko powikłań praktycznie nie istnieje. Do głównych powikłań (niezwykle rzadkich) możemy zaliczyć:
- reakcję alergiczną,
- nierównomierne usunięcie naskórka,
- blizny,
- infekcje,
- przebarwienia,
- pęcherze.
Powyżej wymienione skutki uboczne operacji są bardzo rzadkie. Mogą one być całkowicie wyeliminowane poprzez wybranie dobrego lekarza oraz szczegółowe poinformowanie go o opryszczce i innych infekcjach skóry.

 

Orientacyjny koszt zabiegu
dermabrazja twarzy metodą klasyczną 700 – 1 000 PLN

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie