Zarejestruj / Zaloguj
Yellow Peel - żółty peeling

yellow peel

Z biegiem lat organizm ludzki zaczyna podlegać procesom starzenia. Z fazy anabolizmu przechodzimy do fazy katabolizmu, która powoduje mniejszy przyrost nowych komórek lub nieodwracalne zmiany już istniejących tkanek. W fazie anabolicznej skóra jest gładka, jędrna, elastyczna, komórki są nasycone wodą, która podtrzymuje ich określony kształt.Natomiast w fazie katabolizmu, na skutek utraty wody, tkanki skóry zaczynają słabnąć. W efekcie nasza skóra przestaje być elastyczna, a nasz wygląd jest znacznie mniej atrakcyjny. Aby zapobiec pierwszym zmarszczkom oraz usunąć lekkie przebarwienia polecane jest zastosowanie Yellow Peel.


Yellow Peel jest metodą zaliczoną do peelingów chemicznych. To kombinacja kwasów, które łączą kwas retinowy z substancjami o działaniu rozjaśniającym i niwelującym przebarwienia. Stosowany jest zarówno w medycynie estetycznej jak i dermatologii. Jest zabiegiem odmładzającym skórę. Jego złuszczające działanie efektywnie usuwa również blizny potrądzikowe oraz przebarwienia. Yellow Peel ma dobroczynny wpływ na skórę tłustą, z przebarwieniami oraz starzejącą się.

Yellow Peel może być stosowany jednorazowo, jednak najlepsze efekty uzyskuje się stosując jeden zabieg, co 3 – 6 miesięcy. Dla podtrzymania oczekiwanego efektu proponowane jest pomiędzy zabiegami wykonywanie 1 raz w miesiącu zabiegu podtrzymującego, ustalonego ze specjalistą.
Dzięki użyciu Yellow Peel usuwany jest naskórek (epidermis). Głębokość penetracji skóry przez preparat, w trakcie zabiegu, jest uzależniona od potrzeb pacjenta. Wyróżniamy peeling powierzchowny, średnio głęboki oraz głęboki. Podczas zabiegu skondensowany kwas retinowy usuwa martwe komórki skóry. Peeling stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i glikogenu. Yellow Peel jest również doskonałym antyoksydantem. Stosowany systematycznie może znacznie spowolnić proces starzenia skóry. Zabieg nie jest polecany dla skóry wrażliwej, z alergią lub mocno podrażnionej.

 

Yellow Peel - skład

Yellow Peel zawiera:
- kwas retinowy
- kwas azelainowy
- kwas fitowy
- kwas kojowy
- askorbyl palmitynowy
- bisabololo (wyciąg z rumianku)


Yellow Peel - przebieg zabiegu
Zabieg przy użyciu Yellow Peel składa się z trzech etapów:
I etap – wykonuje się powierzchowny peeling, który zawiera kwas glikolowy);
II etap – wykonuje się peeling wstępny, który w swym składzie zawiera kwas salicylowy, rezorcynę i kwas glikolowy;
III etap – zastosowanie Yellow Peel, który złuszcza warstwę naskórka poprzez kwasy: retinolowy, fitowy, kojowy, azelainowy.
Podczas zabiegu, który trwa od 30 minut do godziny, pacjent może odczuwać delikatne pieczenie.


Yellow Peel - po zabiegu
Zaleca się unikanie słońca oraz stosowanie kremów z filtrami UVA 30, przez co najmniej miesiąc po zabiegu. Polecane jest stosowanie naturalnego mydła oraz wazeliny do pielęgnacji skóry po zabiegu.
Po pierwszym zabiegu najlepiej jest od razu umówić się na wizytę kontrolną w celu ustalenia terapii podtrzymującej.

 

Yellow Peel - orientacyjny koszt zabiegu
Orientacyjny koszt jednego zabiegu: 400 - 550 PLN 

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (16)

awatar
~madziula99 napisał:
2017-04-24 13:52:09
Bardzo fajny zabieg, warty swojej ceny. Sama robiłam go tydzień temu w Klinice Essence. Świetnie rozjaśnia przebarwienia.

awatar
Alexandrite napisała:
2014-02-06 20:37:53
Super, ale niestety cena wysoka. Może kiedyś się skuszę.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie