Zarejestruj / Zaloguj
Ortodoncja - ogólna charakterystyka problemów krzywych zębów

ortodoncja

Olśniewający uśmiech, proste zęby, równo ustawione w rzędzie, to niewątpliwie marzenie wielu ludzi. Niestety nie wszyscy rodzą się z takimi uwarunkowaniami szczęki, żeby zęby rosły równo, niektórzy natomiast mają wspaniałe uwarunkowania szczękowe, a zęby strasznie pokrzywione.Istnieje wiele przyczyn krzywizn zębów, do tych najbardziej popularnych można zaliczyć m.in.: -zbyt wąskie szczęki, -źle ułożony zgryz, -zęby nachodzące na siebie. Krzywe zęby to nie tylko nieestetyczny wygląd uśmiechu. Nierówno rosnące zęby np. narastający kieł na dwójkę lub czwórkę, nachodzące na siebie jedynki są poważnym problemem. Mogą przyczyniać się do złego gryzienia pokarmów, niewyraźnego mówienia oraz bólu podczas wzrostu zębów. Oprócz powyżej wspomnianych rezultatów krzywizn zębów istnieje jeszcze o wiele groźniejsze zagrożenie, a mianowicie różnego rodzaju choroby tkanek zębów. Krzywe zęby jest o wiele trudniej leczyć, czyścić i obserwować na nich zmiany.

Na szczęście obecnie świadomość ludzi potrzeby przeciwdziałania krzywiznom zębów, co raz bardziej rośnie. Zatroskani rodzice bardzo wcześnie prowadzą swoje pociechy do ortodonty, żeby ich uśmiech był przede wszystkim "zdrowy". Często również sami decydują się na leczenie ortodontyczne, żeby naprawić swój uśmiech i uporządkować w nim zęby.

Do najczęstszych przypadków, z którymi przychodzą mali i duzi pacjenci do ortodonty można zaliczyć m.in.:
- stłoczenia zębów,
- brak miejsca na kły,
- przodozgryz,
- tyłozgryz,
- tyłozgryz z wysuniętymi siekaczami,
- zgryz krzyżowy,
- zbyt wysunięta żuchwa,
- zęby zatrzymane (zaburzenia wyrzynania zębów):
- zatrzymanie podniebne,
- zatrzymanie przedsionkowe,
- asymetria twarzy.

Leczenie ortodontyczne jest zazwyczaj długotrwałe i wymaga dużego poświęcenia od pacjenta. Jednak warto jest trochę powalczyć o piękny i przede wszystkim "zdrowy" uśmiech. Dzisiejsze osiągnięcia ortodoncji pozwalają na wyprostowanie nawet najbardziej skomplikowanych krzywizn zębów i szczęk. Obecnie to, co kiedyś było niemożliwe jest w zasięgu ręki i nawet najbrzydszy uśmiech może stać się piękny.
Komentarze (3)

awatar
ikult06@gmail.com napisała:
2016-05-29 17:03:25
W zeszłym tygodniu byłam u ortodonty i jestem przerażona tym JAK długo trwa leczenie do trzech lat. Chciałabym mieć od razu równe zęby, ale, niestety...muszę być cierpliwa.

awatar
wonna_sasanka napisała:
2010-08-26 14:47:10
szkoda tyko, że nie każdy może sobie na to pozwolić, bo te usługi są dość drogie :( Powinny być refundowane przez NFZ.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie