Zarejestruj / Zaloguj
Suplement diety Novanoc® Czy wiesz jak ważny jest sen?

Ludzie są genetycznie zaprogramowani do snu, aby przetrwać . Ma on ogromne znaczenie w funkcjonowaniu biologicznym, poznawczym, społecznym oraz emocjonalnym, również w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych, m.in. otyłości, cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego . Niestety przez zmiany w społeczeństwie, rozwój technologii i natłok informacji, jakość naszego snu pogorszyła się. Większość z nas po prostu … nie ma na niego czasu. Z problemami ze snem boryka się już 54% ludzi na świecie , jednak niewielu z nich aktywnie je rozwiązuje - tylko 1 na 10 osób stosuje preparaty, wspierające zdrowy, nieprzerwany sen.


W każdej chwili naszego życia, znajdujemy się w jednym z podstawowych stanów naszej egzystencji: czuwania lub snu. Sen zajmuje 1/3 życia dorosłego człowieka i aż 2/3 życia niemowlaka, a nasz organizm sam doskonale wie, jak wykorzystać tak długi czas2. Nadal jednak problemy ze snem są powszechne na całym świecie. 

Jak wskazują badania, w Polsce 71% populacji kiedykolwiek cierpiało na problemy ze snem, 29% odczuwa je w stopniu ciężkim lub umiarkowanym, a tylko 12,9% podejmuje z nimi walkę . Do najczęstszych problemów ze snem należą: problemy z zasypianiem, nocne wybudzenia oraz niewyspanie, zmęczenie o poranku . Skutki tej sytuacji to m.in.: spowolnienie reakcji, obniżenie koncentracji, osłabienie pamięci, czy zwiększony apetyt . Aby zapobiec tym negatywnym skutkom, warto rozważyć stosowanie preparatów z formułami, które zawierają substancje wspomagające zdrowy sen.

 

Nowy Suplement diety Novanoc® zapewnia potrójne wsparcie w przypadku problemów ze snem: 

1. ułatwia szybsze zasypianie dzięki melatoninie, hormonowi naturalnie występującemu w ludzkim organizmie i regulującemu cykl dobowy,

2. wspomaga nieprzerwany sen - wyciąg z pozłotki kalifornijskiej i melisy,

3. wspiera regenerujące działanie snu - wyciąg z passiflory.

Preparat nie powoduje efektu przyzwyczajenia.

 

Uśredniona cena detaliczna: ok. 23 zł (opakowanie 30 kapsułek - 15 dniowy program. Cena ostatecznie kształtowana jest na poziomie apteki).

 

NOVANOC suplement diety

Postać: kapsułki

 

Zawartość składników aktywnych w zalecanej do spożycia porcji dziennej:

2 kapsułki: 500 mg wyciągu z ziela passiflory (Passiflora incarnata);  1 mg melatoniny; 12 mg wyciągu z kwiatów pozłotki kalifornijskiej (Eschscholzia californica); 135 mg wyciągu z liści melisy lekarskiej (Melissa officinalis); 0,42 mg witaminy B6 (chlorowodorek pirydoksyny) – 30% RWS*.

[RWS – referencyjna wartość spożycia].

 

Zalecane spożycie:

2 kapsułki na dobę, przyjmować w przedziale od 30 minut do 1 godziny przed pójściem spać.

Program 15 dni. W razie potrzeby można powtórzyć. 

 

Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać.

Melatonina pomaga w łagodzeniu subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej.

Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 0,5 mg krótko przed pójściem spać pierwszego dnia podróży i przez kolejne kilka dni po przybyciu do celu podróży.

Suplement diety Novanoc jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Stosowanie u osób będących pod kontrolą lekarza, u kobiet w ciąży lub karmiących wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

 

Podmiot wprowadzający do obrotu: Sanofi-Aventis Sp. z o.o., ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa

 

 

Informacje o Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi jest zorganizowana w pięć globalnych Business Unitów: Diabetes & Cardiovascular, General Medicines & Emerging Markets, Consumer Healthcare, Sanofi Genzyme i Sanofi Pasteur. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Jedna z 112 fabryk Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc

 w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Więcej informacji: www.sanofi.pl  Sanofi Polska @SanofiPolska 

 SanofiPolska

 
Komentarze (0)

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie