Zarejestruj / Zaloguj
Rozwiązanie dla skóry z trądzikiem dorosłych Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

Linia Iwostin Purritin Rehydrin została poszerzona o nowy preparat Krem przeciwzmarszczkowy SPF15, przeznaczony do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej u osób dorosłych. Produkt redukuje niedoskonałości, jednocześnie zmniejsza długość oraz głębokość zmarszczek. Receptura preparatu powstała we współpracy z dermatologami, a jego kompleksowe działanie zostało potwierdzone badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi.Trądzik jeszcze nie minął albo powrócił po latach, do tego na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki
i traci ona jędrność. Problem AFA (AdultFemaleAcne) dotyka głównie osób powyżej 25. roku życia, dotyczy prawie połowy kobiet w wieku 21 - 30 lat oraz 25% osób w wieku 31 – 40 lat .  Przyczyn tej dolegliwości
u osób dorosłych jest bardzo wiele. Jak wskazuje dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej lecznicy Melitus: „U niektórych dorosłych problemy z trądziku pojawiają się lub nasilają po infekcjach. Powodem nasilenia niedoskonałości może być także stres. Z dodatkowych, podkreślanych obecnie czynników wewnątrzpochodnych, wymienia się także błędy dietetyczne i indywidualne nietolerancje pokarmowe. Czynniki hormonalne, konkretnie hormony płciowe, uważa się również za jedną z podstawowych przyczyn problemów trądziku dorosłych. Dlatego wiele kobiet obserwuje nasilenie dolegliwości w drugiej połowie cyklu”.

Niezależnie jednak od przyczyn, należy pamiętać, że AFA wygląda i przebiega inaczej niż u nastolatków, zatem pielęgnacja skóry z problemami trądziku dorosłych powinna być dostosowana do dodatkowych jej wymagań . Aby pomóc dorosłym kobietom z trądzikiem, kluczowe jest zoptymalizowanie schematu pielęgnacji . Przede wszystkim należy unikać używania niewłaściwych preparatów, a do codziennej rutyny pielęgnacyjnej włączyć kosmetyki ze składnikami działającymi korzystnie zarówno w przypadku skóry dojrzałej, jak i skory z problemami  trądziku. Dr Noszczyk podkreśla: „Z uwagi na fakt, że preparaty tylko przeciwzmarszczkowe mogą nasilać problemy trądzikowe, a kosmetyki przeznaczone wyłącznie do skóry tłustej i skłonnej do trądziku nie zwalczają zmarszczek, w pielęgnacji skóry z problemami trądziku u osób dojrzałych najlepiej sprawdzają się kosmetyki ze składnikami aktywnymi o podwójnym działaniu: nawilżająco przeciwstarzeniowym i przeciwtrądzikowym”.

Nowy preparat - Krem przeciwzmarszczkowy SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®  to specjalistyczny preparat dermokosmetyczny, który stanowi uzupełnienie efektów kuracji AFA. Działa trzykierunkowo: redukuje niedoskonałości, działa przeciwzmarszczkowo, intensywnie nawilża. Regularne stosowanie kremu trwale polepsza wygląd skóry: pory są mniej widoczne, ilość niedoskonałości  oraz ryzyko tworzenia się nowych zminimalizowane, skóra ujędrniona i elastyczna, zmarszczki zredukowane .

Wskazania: Pielęgnacja skóry w trądziku dorosłych oraz skóry tłustej z pierwszymi oznakami starzenia się, także w trakcie/ po zakończeniu intensywnych kuracji dermatologicznych, powodujących jej wysuszenie.
Pojemność: 40 ml, cena ok. 45  zł.

Substancje aktywne w Kremie przeciwzmarszczkowym SPF15 Iwostin Purritin Rehydrin®

Działanie przeciwtrądzikowe na problemy trądziku dorosłych:
Zincidone® - połączenie cynku i molekuł PCA. Redukuje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu niedoskonałości.
Poreaway - kompleks zawierający aktywny składnik mastyks, pozyskiwany z krzewu Pistacia lentiscus. Oczyszcza i zmniejsza pory, redukuje świecenie oraz poprawia kondycję skóry, pozostawia gładkie, matowe wykończenie.

Działanie przeciwzmarszczkowe:
Eurol® BT - kompleks flawonoidów i polifenoli pozyskiwany z liści oliwki europejskiej, którego wysoka stabilność sprawia, że posiada silne i stabilniejsze od  witaminy C właściwości antyoksydacyjne, opóźniając widoczne oznaki starzenia .
„Składnik ten działa w paru kluczowych, z punktu widzenia problemów trądziku kierunkach,
a jednocześnie jest wykorzystywany jako doskonały składnik anti-aging. Wykazuje silnie działanie antyoksydacyjne - chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym, będącym najważniejszym sprawcą procesów fotostarzenia. Silnie redukuje podrażnienia, a to najważniejszy kierunek działania skutecznych preparatów dermokosmetycznych, przeznaczonych do skóry tłustej i skłonnej do trądziku” – mówi dr Noszczyk.
SPF 15 -  dzięki ochronie przed promieniowaniem słonecznym opóźnia procesy starzenia skóry.

Intensywne nawilżenie skóry:
Fucogel® - dzięki zdolności wiązania wody w naskórku, tworzy ochronny film wzmacniający
i przedłużający odczucie nawilżenia.
3 cząsteczki kwasu hialuronowego - intensywnie nawilżają „od środka”, wygładzają skórę.
Komentarze (0)

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie