Zarejestruj / Zaloguj
Odmłodzenie intymnych części ciała

intymne, części ciała

Niektóre operacje plastyczne dotyczą bardzo delikatnych i jednocześnie intymnych sfer. Rynoplastyka (plastyczna i rekonstrukcyjna chirurgia nosa), czy też wymiana wkładek silikonowych wymagają doświadczenia i precyzyjnego chirurgicznego oka. Większy problem pojawia się w przypadku delikatnych operacji intymnych obszarów kobiecego ciała.


Wokół takich zabiegów jak „podwiązanie” lub „odmłodzenie” waginy krążą opinie szerzące poglądy o niebezpieczeństwie i powikłaniach zdrowotnych pacjentki. Pomimo słów krytyki coraz więcej kobiet podejmuje decyzję o poddaniu się operacji plastycznej waginy, w celu poprawy funkcjonowania narządu oraz jego zewnętrznego wyglądu.

Według raportu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych z 2006 roku ponad 1000 pacjentek podjęło się plastycznej operacji odmłodzenia zewnętrznych narządów płciowych. Jest to 30 % wzrost kosmetycznych operacji waginy wśród kobiet od 2005 roku.
Lekarze medycyny potwierdzają, iż operacje odmłodzenia intymnych narządów kobiecych są przeprowadzane już od wczesnych lat 90-tych.

 

Kilka przykładów najczęstszych powodów podejmowania przez kobiety decyzji o operacji narządów płciowych:
- podwiązywanie waginy
- łagodzenie podrażnień wywołanych przylegającą odzieżą
- redukowanie przyczyn bólu podczas stosunku płciowego
- redukowanie przerostu warg sromowych
- poprawa estetyki mniejszych warg sromowych
- zmniejszanie ryzyka nieszczelnego zwieracza cewki moczowej

 

Zaglądając do literatury przedmiotu popierającej tego typu operacje, jak na przykład do książki pt. ,,Sex by Design’’ (czyli ,,zaprojektowana płeć”) napisanej przez założyciela Laserowego Instytutu Odmładzania Żeńskich Narządów Płciowych w Los Angeles, kobiety mogą poznać ukryte cele i motywy poddawania się operacjom plastycznym intymnych części ciała. Dr David L. Matlock uzyskał certyfikat ABOG i jest znany z przeprowadzenia wielu pomyślnych operacji w programie telewizyjnym E! Entertainment’s “Dr. 90210”. Dr David L. Matlock  wprowadził pionierskie metody leczenia laserem. Wprowadził i rozwinął laserowe odmłodzenie waginy mające zastrzeżoną nazwę Laser Vaginal Rejuvenation ™ oraz Designer Laser Vaginoplasty ™.

W rozdziałach książki ,,Tight is Right” oraz „Vaginal Entitlement” , dr L. Matlock opisuje przesłanki swojej działalności. Do jego głównego celu należy: ,,uczynić kobietę zadowoloną z siebie zarówno z wewnętrznej jak i z zewnętrznej sfery kobiecej intymności”.
Według doktora medycyny Lawrence A. Saks z Torrance w stanie Kalifornia, który jest członkiem zarządu certyfikującego the American Board of Plastic Surgery (ABPS): „Wiele kobiet ma problemy z intymnym obszarem swojej kobiecości, lecz nie są świadome faktu, iż można coś zrobić w celu wyeliminowania nieprawidłowości”.
To właśnie wykwalifikowani, z dobrą reputacją lekarze powinni kierować swoją uwagę na problemy kobiet i odpowiadać na ich pytania. Ich praca nie powinna się sprowadzać tylko do przeprowadzania operacji i otrzymywania pięknych rezultatów.
Tego rodzaju zabiegi są wykonywane przez bardzo niewielu lekarzy. To ważne aby znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w tym zakresie chirurgii.

Jakkolwiek plastyka waginy nie jest tak szeroko rozpowszechniona jak liposukcja, rynoplastyka czy nawet ujędrnianie piersi to wciąż zdobywa zainteresowanie kobiet. Chirurgia plastyczna jest narzędziem, które może być używane żeby pomóc pacjentowi czuć się komfortowo w każdym aspekcie swojego ciała, nawet waginy.
Dlatego podczas wybierania specjalisty do przeprowadzenia tego typu operacji jest niezwykle ważnym wybrać chirurga z wysokimi kwalifikacjami.

 

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (9)

awatar
~Karolina napisała:
2014-07-04 22:17:41
zależy mi jednak na tym, żeby operacja była bezpieczna, bo boje się różnych negatywnych skutków:( W Krakowie w Osteomedzie też oferują zabiegi Mona Lisa Touch, podobno są mało inwazyjne i efektywne. Czy ktoś jeszcze próbował tą metodę?:)

awatar
~wargowa napisała:
2014-05-25 23:12:34
Tu nie chodzi tylko o kompleksy, nie mówi się o tym głośno ale np. dopiero podczas konsultacji w klinice Elite dowiedziałam się, że przerost warg sromowych mniejszych powoduje częsty dyskomfort fizyczny. Owszem, dla mnie był to dyskomfort jedynie psychiczny, ale wiele kobiet zgłasza się na zabieg z powodu częstych obtarć. Nie wyobrażam sobie dodatkowego bólu wiadomych okolic, jakby menstruacja i porody nie były wystarczająco upierdliwe dla kobiet. Jak można zaradzić, to czemu nie?

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie