Zarejestruj / Zaloguj
Usuńmy rozstępy na piersiach po ciąży

rozstępy

Niewątpliwie okres ciąży i macierzyństwa, to jedne z piękniejszych chwil w życiu kobiety. Niestety oprócz niezapomnianych chwil, wzruszeń, szczęścia na ciele kobiety pozostają pewne „znaki szczególne” mówiące do wszystkich: „Ta Pani jest matką”.Jeszcze kilka lat temu kobiety nie myślały o własnym wyglądzie i całkowicie wpadały w wir macierzyństwa. Pielęgnacja ich ciała sprowadzała się jedynie do wklepania „wątpliwej jakości” balsamu. Na szczęście czasy i świadomość kobiet zmieniły się. Dzisiaj do udziału w wychowaniu dzieci aktywnie włączają się tatusiowie, a my mamy więcej czasu dla siebie. Wykorzystajmy ten czas i zadbajmy o swoje ciało.

 

Na skutek działania hormonów w okresie ciąży w piersiach kobiety zachodzą zmiany. Piersi stają się nabrzmiałe, napięte i większe. Na skutek intensywnego wzrostu gruczołów sutkowych mogą pojawić się rozstępy, z którymi warto „rozprawić się” po okresie karmienia.

Jedną z metod niwelowania rozstępów na piersiach jest zastosowanie mezoterapii. Technika ta polega na wykonywaniu serii precyzyjnych nakłuć, w trakcie, których dochodzi do iniekcji odpowiednio opracowanych preparatów farmakologicznych.

W celu podjęcia skutecznych działań przeciwko rozstępom powinno wykonywać się zabiegi mezoterpii połączone z peelingami chemicznymi np. glikolowym. Podczas mezoterapii zalecane jest stosowanie preparatów na bazie kwasu polimekowego np. Sculptry, czy New Fill, kwasu hialuronowego np. NCTF etc. Zabiegi mogą być przeprowadzane w seriach co 10 – 12 dni przez okres dwóch miesięcy. Niemniej jednak terminy sesji są zawsze ustalane indywidualnie do potrzeb pacjentki. Pomiędzy zabiegami mezoterapii można poddawać się peelingom chemicznym np. glikolowym.

Mezoterpia piersi w sposób szczególny dedykowana jest kobietom:
 - po ciąży,
 - po utracie znacznej wagi,
 - po karmieniu piersią,
 - po nadmiernym opalaniu,
 - ze znaczną utratą jędrności skóry na biuście.

Do efektów zabiegu można zaliczyć:
 - wzmocnienie tkanki łącznej,
 - podniesienie biustu,
 - napięcie skóry,
 - uelastycznienie skóry,
 - modelowanie biustu.

Do głównych przeciwskazań do przeprowadzenia procedury można zaliczyć:
 - karmienie piersią,
 - ciążę,
 - występowanie nieprawidłowości w strukturze piersi np. zmiany nowotworowe,
 - niedawno przebyte operacje biustu.

Orientacyjny koszt zabiegu:
Pojedynczy zabieg mezoterapii piersi 100 – 300 PLN, jednak ceny mogą sięgać nawet 500 - 700 PLN (z reguły koszt terapii ustalany jest na początku, jeśli pacjentka decyduje się na wykonanie serii zabiegów, to cena jest korzystniejsza, niż w przypadku pojedynczego zabiegu).
 

 

 
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Reklama

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie