Zarejestruj / Zaloguj
Shirodhara - masaż ciepłym olejem na trzecie oko

shirodhara

Shirodhara to niesamowicie relaksujący zabieg, który jest przez wszystkich uwielbiany. Wykonywany w profesjonalnych salonach, gdzie do przeprowadzenia masażu stwarzane są specjalne warunki.Odpowiednia leżanka, naczynia do oleju, strój masażysty/ki, muzyka oraz atmosfera to niezbędne „rekwizyty”, które pomagają wprowadzić osobę masowaną w niesamowity stan głębokiego wyciszenia oraz odprężenia. Czas masażu to czas „zapomnienia” i „zagłębienia się” we własne myśli.
Masaż koncentruje się na oddziaływaniu na punkt między brwiami (tzw. trzeciego oka) oraz czoła za pomocą ciepłego oleju lub mleka z ziołami. Umiejętne przeprowadzenie zabiegu mobilizuje cały organizm do samoregulacji.

Shirodhara to prawdziwy rytuał pochodzący z dawnych czasów, a wykonywany jest ciepłym, lejącym olejem. Olej jest umiejętnie lany na czoło, a masaż jest przeprowadzany prawie bez ingerencji dłoni masażysty/ki. Już po takim opisie można sobie wyobrazić, jaką rozkosz może taka procedura przynieść zmęczonej osobie. Ciepły olej przygotowywany jest w specjalnie stworzonym do tego naczyniu, z dna którego wyprowadzony jest cienki lejek. Naczynie, zazwyczaj zawieszane jest na stojaku, tak aby osoba wykonująca zabieg mogła swobodnie kontrolować rozlewany strumień oleju, a drugą ręką delikatnie głaskać i odgarniać włosy.

Shirodhara może rozpocząć się 30 – 45 minutowym masażem skóry głowy. Jest to bardzo relaksujący początek masażu, które może nawet uśpić osobę jemu poddawaną. Dzięki niemu skóra jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia dobroczynnych substancji zawartych w olejach lub specjalnie przygotowanym mleku lub maślance. Następnie przechodzi się do umiejętnego lania oleju na czoło (czasami wykorzystywane jest mleko lub maślanka z dodatkiem lekarstw).

Masaż wpływa pozytywnie na cały system nerwowy. Pomaga na bezsenność, stres, niepokój oraz depresję. Procedura ma znaczący wpływ na urodę człowieka, gdyż wygładza skórę czoła, ujędrnia ją i przede wszystkim dobrze odżywia włosy. Dzięki Shirodhara włosy przestają wypadać i znacznie polepszają swoją kondycję.

Podsumowując Shirodhara trwa około 50 minut i składa się z dwóch etapów: przygotowania do masażu oraz masażu olejowego rozluźniającego głowę i szyję. Zakres masażu jest bardzo często rozszerzany o ręczne głaskanie dekoltu, ramion oraz pleców, co bardzo często wzmacnia efekty masażu.

Orientacyjny koszt zabiegu: 160 – 260 PLN.
Komentarze (3)

awatar
~kasia napisała:
2013-08-31 22:10:14
Cudowny...po masażu nie mogłam trafić palcem aby podrapać się po nosie.Zupełny brak koordynacji.Polecam!

awatar
ROZZEN napisała:
2013-04-22 12:58:06
Po przeczytaniu artykułu to tylko mogę przyjąć ,że oddziaływanie tego zabiegu przynosi wiele korzyści dla zdrowia i względem urody.Nie mogę być taka nieufna ,bo jeszcze na pewno wypowiedzą się osoby co z tego korzystały wtedy można się przekonać jak to jest .

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie