Zarejestruj / Zaloguj
Rodzaje masażu twarzy

masaż twarzy

W wierzeniach, niektórych kultur ludzka twarz, to zwierciadło duszy. Istnieją również przekonania, że pomiędzy kształtem twarzy, a ludzkim charakterem istnieje silny związek.Chińczycy przez lata wypracowali „sztukę czytania twarzy” – umożliwiającą odczytywanie z niej prawdy o człowieku. Nawet najwięksi sceptycy przyznają rację, że z twarzy można odczytać w jakim nastroju jest dana osoba. Uważnie obserwując mimikę twarzy można dużo dowiedzieć się o emocjach i uczuciach drugiej osoby.

 

Oprócz niezwykłych i dotąd nie do końca pojętych prawd o ludzkiej twarzy, ma ona jeszcze jedną bardzo ważną zdolność. Oprócz wyrażania emocji, uczuć oraz cech charakteru jest ona niezwykle podatna na wszelkiego rodzaju impulsy terapeutyczne. Często odpowiednio oddziałując na określone punkty na twarzy można doprowadzić do stanu ukojenia całego ciała – można wręcz leczyć jej dotykając. Dobrze przeprowadzony masaż twarzy przynosi odprężenie i spokój dla ducha i ciała. Według medycyny chińskiej dzieje się tak za sprawą punktów energetycznych, które stymulowane mogą przywrócić harmonię całemu ciału, a nawet wyleczyć narządy wewnętrzne.

W zależności od przyjętych technik masażu twarzy można uzyskać efekty upiększające, relaksacyjne, a nawet lecznicze. Wśród najczęściej stosowanych masaży twarzy można zaliczyć:
 - masaż hinduski (relaksacyjny i odmładzający),
 - drenaż limfatyczny (niwelacja opuchnięcia twarzy, powiek i worków pod oczami),
 - akupresura (leczenie narządów wewnętrznych).
Przed dobraniem konkretnego masażu twarzy, należy ściśle określić, jaki efekt dana osoba chce osiągnąć.

Przeciwwskazania do masażu twarzy:
Masaż pobudza układ limfatyczny, w związku z powyższym nie jest on przeprowadzany u osób chorych (zaziębionych lub mających infekcję wirusową) lub cierpiących na raka. Masaż twarzy nie powinien być również wykonywany u osób z zaburzeniami pracy tarczycy. Masaż twarzy nie może być również wykonywany zaraz po operacji plastycznej, dermabrazji i zabiegach laserowych. W razie wszelkich wątpliwości, czy można wykonać masaż należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Do głównych efektów masażu twarzy można zaliczyć:
 - przeciwdziałanie powstawania zmarszczek,
 - uelastycznienie skóry,
 - usuwanie napięć mięśni twarzy,
 - stymulację przepływu krwi,
 - wyciszenie,
 - dotlenienie tkanek,
 - usprawnienie usuwania toksyn.

Masaż twarzy: 30 – 50 PLN.
Komentarze (1)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-05-10 06:56:32
Można sobie zrobić masaż twarzy profesjonalnie , to tak niewiele kosztuje a przynosi duży efekt.
Bardzo mnie ta sprawa zainteresowała,będę chciała z tego skorzystać.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie