Zarejestruj / Zaloguj
Masaż twarzy

masaz_twarzy

Masaż kosmetyczny twarzy jest polecany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którym zależy na świeżym i pięknym wyglądzie. Zalecane jest systematyczne stosowanie masażu zwłaszcza po 25 roku życia. Z reguły obszar masażu kosmetycznego obejmuje okolice twarzy, szyi oraz dekoltu pacjentki/ta.


 

Głównym celem masażu twarzy jest utrzymanie jędrności i elastyczności skóry. Efekt ten można uzyskać poprzez właściwe oddziaływanie ruchami palców i całej dłoni na skórę, połączone z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków.

Masaż kosmetyczny twarzy jest naturalną metodą na zachowanie młodzieńczego wyglądu, stosowaną w medycynie estetycznej.

 

W ramach masażu kosmetycznego wyróżnia się:

- masaż liftingujący,

- masaż pielęgnacyjny,

- masaż korekcyjny,

- masaż regenerujący.
Wykonuje się go dla wygładzenia, ujędrnienia i uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej.
Nie ma żelaznej zasady, co do czasu wykonywania masażu. Z reguły wykonuje się go przed zabiegiem oczyszczania skóry. Proste ruchy masażu twarzy możemy włączyć do naszej codziennej pielęgnacji twarzy, aby zachować promienny wygląd skóry jak najdłużej.
Wykonanie pełnego masażu twarzy powinien trwać od 20 minut do pół godziny maksymalnie.

Kosmetyczka wykonująca masaż powinna go dostosować do stanu uelastycznienia skóry, grubości tkanki tłuszczowej na twarzy, rodzaju cery i jej potrzeb. Czynniki wymienione powyżej mają wpływa na liczbę poszczególnych elementów masażu np. kosmetyczka może wykonać więcej ruchów oklepywania od ugniatania, jeśli skóra tego wymaga.


Delikatny masaż uspakaja, mocniejszy zaś pobudza komórki skóry do regeneracji. Działanie masażu kosmetycznego ma korzystny wpływ zarówno na stan skóry jak i samopoczucie. Zrogowaciały naskórek zostaje usunięty, przez otwarte pory wydzielane są toksyny i zużyte produkty z przemiany materii. Po serii około 10 zabiegów skóra zostaje odżywiona a krew pobudzona do szybszego obiegu, drobne zmarszczki zanikają, a te głębsze znacznie się zmniejszają dając efekt naturalnego podniesienia skóry twarzy – liftingu.

 

Przed masażem powinniśmy poinformować kosmetyczkę o naszych ewentualnych problemach zdrowotnych. Zwłaszcza o guzkach w okolicy tarczycy, czy innych jej schorzeniach. Chora tarczyca to jedno z przeciwwskazań masażu, w tym przypadku lepiej z niego zrezygnować.

 

Orientacyjny koszt masażu:

Masaż częściowy twarzy i szyi 20-30 minut: 20 - 50 PLN




Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:



rozwiń listę (+)

Komentarze (9)

awatar
paulinschen napisała:
2013-04-21 16:09:27
Polecam masaż regenerujący!

awatar
klio napisała:
2013-04-16 19:14:30
masaż regenerujący jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem:)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie