Zarejestruj / Zaloguj
Masaż stemplami ziołowymi - mieszanka soli morskiej oraz alg

masaż stemplami ziołowymi

Tajemnice z Dalekiego Wschodu już przeniknęły do polskich salonów SPA. Tajlandzkie metody masażu zostały docenione przez gremia naukowców, jako skuteczne zabiegi pielęgnacyjne. Technika masażu opiera się na aplikowaniu na ciało leczniczych składników, ukrytych w bawełnianym zawiniątku i podgrzanych.


Stemple ziołowe są podgrzewane na specjalnym parowniku lub zanurzane w ciepłym oleju. Powinny one osiągnąć temperaturę około 60 – 70 stopni Celsjusza. Taka temperatura jest stosunkowo wysoka i w celu przyzwyczajenia skóry do gorąca, stemple na początku dociskane są bardzo powoli na kilka sekund. Reakcje na ciepło osoby poddawanej zabiegowi są obserwowane i jeśli temperatura jest zbyt wysoka dla niej, to masażysta/ka wykonuje delikatniejsze ruchy. Z upływem kilku minut temperatura spada i masaż może być mocniejszy i intensywniejszy. Stemple są wtedy przytrzymywane na dłużej. Kiedy stempel stanie się zbyt zimny jest rozgrzewany na nowo, tak aby masaż był skuteczny. Cała procedura trwa około 60 minut i w tym czasie uwalniają się ze stempli substancje aktywne, które działają odżywczo na skórę.

Stemple ziołowe można stosować na cale ciało lub na wybrane jego partie. Przesuwane są one wzdłuż przebiegu specjalnych punktów tzw. meridianów. Następnie zatrzymywane są, w niektórych punktach, aby je dokładnie rozmasować. Obszary ciała, takie jak twarz i dekolt masowane są mniejszymi stemplami.

Masaż stemplami morskimi – mieszanka soli morskiej oraz alg
Stemple ziołowe mogą być wypełnione różnymi ziołami oraz zmielonymi nasionami. Mieszanka morska zawiera wysuszone oraz wodorosty, które bogate są w wapno, magnez, mikroelementy, proteiny, żelazo oraz witaminy. Masaż stemplami wypełnionymi algami morskimi działa kompleksowo na skórę. Jest szczególnie zalecany do walki z cellulitem i zmarszczkami. Ponadto skóra po zabiegu staje się wygładzona, ujędrniona oraz uelastyczniona. Ważnym aspektem zabiegu jest jego dobroczynny wpływ na sferę psychiczną człowieka. Wydzielany zapach podczas zabiegu oraz dotyk ciepłych stempli niesamowicie odpręża.

Do głównych efektów zabiegu można zaliczyć:
 - poprawę kolorytu skóry,
 - odmłodzenie skóry,
 - rozluźnienie napiętych mięśni,
 - likwidację cellulitu,
 - likwidację nadmiernej tkanki tłuszczowej,
 - eliminację zmęczenia psychicznego.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie