Zarejestruj / Zaloguj
Masaż miodowy - starożytna wiedza o długim życiu

miód masaż

W czasach starożytnych rzymianie należący do wyższych klas społecznych bardzo dbali o swoje zdrowie. Zaraz po pracy udawali się do słynnych rzymskich łaźni, gdzie spędzali resztę dnia. Oddawali się tam różnego rodzaju kąpielom, masażom oraz innym zabiegom. Dlaczego by nie kontynuować tego prastarego zwyczaju?Masaż miodowy – ogólna charakterystyka

W dzisiejszych czasach pewnego rodzaju namiastką dawnych ogromnych łaźni są salony SPA, nowoczesne salony kosmetyczne oraz kluby Wellness. W takich miejscach można zostawić za sobą kurz i szarugę ulic i oddać się całkowicie relaksowi. W szerokiej ofercie tych nowoczesnych gabinetów można odnaleźć przeróżne zabiegi - od bardzo tradycyjnych do nowoczesnych, wykorzystujących najnowsze technologie. Wśród nich można odnaleźć bardzo naturalny zabieg, który nie tylko rozluźnia mięśnie, ale i odżywia skórę całego ciała, jest nim masaż miodowy. 

Masaż miodowy, bo o nim mowa, należy do zabiegów wywodzących się z Ajurwedy (Ayurveda oryginalnie słowo składa się z ayuh, co oznacza "życia", "zasadę życia" lub "długowieczność" i słowa Veda, które odnosi się do systemu "wiedzy" lub "mądrości". Składając powyżej wymienione człony słowa Ayurveda przekłada się ono mniej więcej jako "mądrość życia" lub "wiedza o długim życiu). Ajurweda wywodzi się ze starożytnej hinduskiej filozofii i jest używana w hinduskim systemie zdrowotnym przez miliony ludzi pochodzących z Indii, Nepalu, czy też Sri Lanki. To starożytne podejście do zdrowia coraz bardziej się rozprzestrzenia i jest absorbowane przez niemalże wszystkie kraje na świecie. Ajurweda obejmuje zasady zdrowego życia wraz ze środkami terapeutycznymi, które mają pomóc w podtrzymaniu długowiecznej harmonii duszy i ciała. Masaż miodowy zapewnia skórze naturalne nawilżenie i powoduje zatrzymanie wody w jej komórkach. Jednocześnie przyczynia się on do zajścia zauważalnych zmian w wyglądzie skóry, ponieważ usuwa z niej toksyny, nadmiar soli oraz głęboko ją odżywia. Jeśli technika masażu jest prawidłowa, to podczas jego wykonywania na ciele człowieka powinny ukształtować się biało – szare drobinki (grudki przypominające konsystencją plastelinę). Ich zadaniem jest gromadzenie i zatrzymywanie toksyn oraz kwasów organicznych wydzielanych przez organizm człowieka. W przeciwnym wypadku, gdy masaż jest wykonany nieprawidłowo i wydzielane zanieczyszczenia nie są gromadzone przez grudki, skóra człowieka może zostać uszkodzona. Terapeuta wykonujący zabieg używa starannie dobranego, rozpuszczonego miodu. Dobór miodu jest niezwykle ważny, gdyż tylko dobrze dobrany specyfik zapewni pełne odżywienie skórze. Składniki odżywcze, których codzienna dieta człowieka nie dostarcza organizmowi, a które są zawarte w tym produkcie, przenikną w głąb skóry podczas masażu. W taki sposób możemy pomóc naszej skórze uzupełnić braki składników mineralnych.

 

Masaż miodowy – technika masażu
Masażysta wylewa miód na obszar poddawany zabiegowi i bardzo mocno uderza całą dłonią w skórę. Takie mocne okładanie skóry całą powierzchnią dłoni powinno trwać od 10 - 15 minut, aż do momentu, kiedy miód przestanie być lepki (niektórzy podczas oklepywania mogą odczuwać lekki ból). Właśnie w takim momencie drobinki, które będą zbierać toksyny powinny pojawić się na powierzchni skóry. W powyżej opisanym etapie masażu skóra oraz mięśnie zostają silnie rozgrzane. Wibracyjne działanie uderzeń oddziałuje bodźcowo na krążenie krwi oraz mięśnie.

 

Masaż miodowy – sekret w miodzie
Cały zabieg opiera się na naturalnym składniku, dziele pszczół, czyli miodzie. Jeśli ten specyfik jest prawidłowo dobrany to zapewni on skórze:
- dogłębne oczyszczenie,
- odżywienie,
- zwiększenie elastyczności skóry oraz likwidację zmarszczek,
- niwelowanie rozstępów,
- zmniejszenie blizn i obrzęków pooperacyjnych,
- całkowity relaks.

 

Masaż miodowy - stosowanie
Masaż miodowy zapewnia człowiekowi całkowite rozluźnienie i jest zalecany dla osób:
- po operacjach plastycznych i innych operacjach chirurgicznych,
- z cellulitem,
- z nadciśnieniem,
- z nadpobudliwością,
- z depresją,
- z nerwicą,
- na odwyku nikotynowym,
- z cukrzycą,
- chorujących na reumatyzm,
- z zaburzeniami snu,
- z nerwobólami.


Orientacyjny koszt zabiegu
60 minut zabiegu 100 – 200 PLN
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (4)

awatar
ROZZEN napisała:
2012-08-21 12:48:52
Masaż miodowy ciekawa sprawa,nie miałam pojęcia ,że jest taki,bardzo lubę miód. Naturalna forma da człowiekowi same korzyści.

awatar
tryfenka napisała:
2011-07-27 20:46:58
Z ogromną ciekawością przeczytałam ten artykuł, ponieważ jestem ogromną fanką miodu i produktów pszczelich - to pewnie dlatego, że mamy własną pasiekę i swój pyszny miód :) Czasami robię maseczki z twarożkiem i miodem i mają one świetne działanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Miód, zwłaszcza propolis jest świetny jako opatrunek na slaleczenia (mąż to dość często skutecznie stosuje). O masażu nie wiedziałam, ale z artykułu wynika, że samemu nieumiejętnie lepiej nie stosować :)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie