Zarejestruj / Zaloguj
Masaż kosmetyczny twarzy

masaż twarzy

Masaż twarzy może być wykonywany w oparciu o wykorzystanie kilkunastu technik. Najczęściej stosowanym masażem jest tradycyjny masaż kosmetyczny, który pozytywnie wpływa na krążenie krwi, przynosi ulgę obolałym mięśniom oraz uelastycznia skórę.
 W zależności od przyjętych technik masażu twarzy można uzyskać efekty upiększające, relaksacyjne, a nawet lecznicze. Wśród najczęściej stosowanych masaży twarzy można zaliczyć:
 - masaż hinduski (relaksacyjny i odmładzający),
 - tradycyjny masaż kosmetyczny (relaksacyjny i odmładzający),
 - drenaż limfatyczny (niwelacja opuchnięcia twarzy, powiek i worków pod oczami),
 - akupresura (leczenie narządów wewnętrznych).


Przed dobraniem konkretnego masażu twarzy, należy ściśle określić, jaki efekt dana osoba chce osiągnąć. W dobrych gabinetach osoby przeprowadzające zabieg opracowują swoje autorskie masaże twarzy – korzystając z własnego doświadczenia oraz w oparciu o wielowiekowe tradycje dalekiego wschodu.

Niezależnie od przyjętej techniki masażu, przynosi on ulgę, przyjemne doznania. Systematycznie wykonywany ujędrnia skórę, a tym samym wygładza zmarszczki. Zabieg ten jest w sposób szczególny zalecany po ciężkim dniu, kiedy natłok różnych spraw przyczynia się do bólu głowy i odczuwania niepokoju. Masaż twarzy okazuje się być idealną odpowiedzią na oczekiwania osób spragnionych relaksu, a jednocześnie chcących zadbać o kondycję skóry.

Masaż twarzy można łączyć z innymi zabiegami. Doskonale przygotowuje on twarz do innych zabiegów kosmetycznych, chirurgicznych oraz z zakresu medycyny estetycznej. W dobrych gabinetach masaż twarzy jest integralną częścią każdego zabiegu, ponieważ stanowi on ważny element procedury, stymulujący skórę do przyjęcia różnych preparatów.
Masaż kosmetyczny można również wzbogacić o zastosowanie naturalnych olejów. Do cery suchej zalecany jest olej z pestek moreli, do trądzikowej z pestek winogron. Natomiast w przypadku masażu odmładzającego najlepiej jest stosować olej z pszenicy, płatków róży. Można również mieszać różnego rodzaju oleje. Ważne jest, aby były one wcierane na ciepło.

Masaż twarzy warto jest również wykonywać podczas codziennego nakładania kremu – co w znacznym stopniu wpływa na lepsze wchłonięcie się preparatu.

Do głównych efektów masażu twarzy można zaliczyć:
 - przeciwdziałanie powstawania zmarszczek,
 - uelastycznienie skóry,
 - usuwanie napięć mięśni twarzy,
 - stymulację przepływu krwi,
 - wyciszenie,
 - dotlenienie tkanek,
 - usprawnienie usuwania toksyn.


Masaż twarzy: 30 – 50 PLN.
Komentarze (1)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-12-29 19:54:15
Wiele efektów przynosi taki masaż twarzy, takich szczególnych,to się potem uwidacznia .Ja mam taką ciekawą książkę encyklopedia urody i tam są między innymi takie rady jak zregenerować twarz codziennymi ćwiczeniami,tylko to wymaga systematyczności stosowania co rano,lecz bywa tak ,że ja o tym zapominam .

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie