Zarejestruj / Zaloguj
Liposukcja pośladków - wszystko o zabiegu

liposukcja, pośladki

Jak wykonywany jest zabieg?

Zabieg liposukcji może być wykonywany:
 - metodą klasyczną, która polega na wykonaniu drobnych nacięć i wprowadzeniu przez nie cieniutkiej rurki podłączonej do specjalnego ssącego urządzenia;
- strzykawkami, w których wytwarza się podciśnienie, na skutek którego tłuszcz zostaje wciągnięty do wnętrza strzykawki;
- ultradźwiękami - w tym wypadku rurka wprowadzona do ciała wysyła fale ultradźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczu.


Idealni kandydaci do zabiegu powinni charakteryzować się:
- ustabilizowaną wagą ciała;
- elastyczną, twardą skórą;
- nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała;
- prawidłowym stanem zdrowia zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

 

Przebieg zabiegu
Zabieg liposukcji może trwać od jednej do pięciu godzin w zależności od rozległości obszarów poddawanych zabiegowi oraz techniki, jaką obrał chirurg plastyczny.
Przed rozpoczęciem zabiegu obszar, który będzie poddawany odsysaniu tłuszczu jest dokładnie czyszczony. Aplikowane jest znieczulenie miejscowe (z delikatnym uśpieniem) lub ogólne w zależności od złożoności zabiegu oraz wrażliwości na ból pacjenta.
Chirurg plastyczny wykonuje pojedyncze lub wielokrotne nacięcia w naturalnych zgięciach skóry (zazwyczaj na granicy oddzielającej pośladki od nóg), zaraz po uśpieniu. Nacięcia są niewidoczne po operacji, gdyż kontury ciała skrzętnie je ukrywają.
Klasyczna metoda odsysania tłuszczu jest jedną z najbardziej popularnych.
Specjalny fluid spulchniająca ciało  jest wstrzykiwany kaniulą (dużą igłą z otworkiem) w miejsca poddawane zabiegowi. Wprowadzony roztwór z saliny (roztwór soli – jałowy roztwór chlorku sodu), lidokainy i epinefryny pomaga w zmiękczeniu tkanki tłuszczowej, kontroluje utratę krwi i usprawnia usuwanie tłuszczu.
W kolejnym etapie zabiegu chirurg plastyczny wprowadza kaniulę do tkanki tłuszczowej. Wpychając i wyciągając z powrotem kaniulę rozluźnia on tkankę tłuszczową pacjenta. Następnie uruchamiane jest znajdujące się na drugim końcu kaniuli urządzenie ssące, które usuwa tłuszcz (stosowane jest również rozwiązanie mechaniczne, czyli na końcu kaniuli umieszcza się strzykawkę, którą wysysa się tłuszcz - jest to metoda czasochłonna i zalecana tylko przy drobnych zabiegach). Operacja kończy się zazwyczaj założeniem rozpuszczalnych szwów.

 

Po zabiegu
- należy stosować się do zaleceń lekarza;
- w celu osiągnięcia lepszego efektu i nabrania smukłego konturu ciała powinno nosić się specjalną uciskową bieliznę przez okres od dwóch do czterech tygodni.

 

Efekt kosmetyczny może nie zostać w pełni osiągnięty u pacjenta cierpiącego na:
- cukrzycę;
- choroby układu krążenia;
- choroby układu oddechowego;
- zaburzenia obwodowego krążenia krwi.


Orientacyjny koszt zabiegu
liposukcja pośladków: 4 500 – 6 000 PLN (cena zabiegu zależy w głównej mierze od wielkości obszaru zabiegu)

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (3)

awatar
tuniowa napisała:
2014-04-03 08:55:05
Ja bym się chyba nie posunęła do tego. Mam jędrne, fajne pośladki, które lubię. Jedyny ich problem to cellulit, któremu sama jestem sobie winna. Do 20tego roku życia mogłam jeść fastfoody o każdej porze dnia i nocy, a waga ani drgnęła. Żadnego tłuszczyku, a metabolizm na medal! Jednak to czasu.. od 3 lat mój metabolizm już nie jest taki szybki... dbam o to, żeby nie jeść tłustych produktów, ani fastfoodów, najciężej jest ze słodyczami. Gruba jeszcze nie jestem, ważę 51kg przy wzroście 164cm, nic nie mam do swojej figury, oprócz tego cellulitu na tyłku, którego staram się pozbyć. Stosuję domowe zabiegi, od kilku dni chodzę na saunę i na siłownie, stosuje bańki chińskie, ćwiczę też w domu. Powoli, powoli widać pierwsze efekety, więc jestem z siebie dumna, ale wiem, że jeśli nie będę konsekwentna w działaniu to przegram walkę z pomarańczową skórką, dlatego ostro się zawzięłam i myślę podobnie jak poprzedniczka - nad fajnym tyłkiem można też popracować samemu w domu :)

awatar
giostra napisała:
2014-02-06 11:21:25
Mi pomogło stosowanie pzrez dłuższy czas konkretnego preparatu i masaż posladków. Teraz pomagają ćwiczenia. Wystarczy się zmobilizować.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie