Zarejestruj / Zaloguj
Liposukcja - rekonwalescencja po zabiegu

liposukcja rekonwalescencja

Zabieg liposukcji nie należy do bardzo skomplikowanych procedur, niemniej jednak należy mieć na uwadze, iż postępowanie po zabiegu może być kluczem do uzyskania lepszych efektów.Liposukcja – bezpośrednio po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można odczuwać ból oraz dyskomfort związany z odciekaniem płynu infiltracyjnego i płynu tkankowego.

Wypływające ciecze z ranek mogą być zabarwione krwią, co nie powinno niepokoić pacjenta/ki. Stan taki może trwać od 5 – 12 godzin, jednak po upływie tego czasu wyciek powinien samoistnie ustać. Czasami zwłaszcza przy obszernych liposukacjach na ranki (drobne nacięcia, które były wykonane w celu włożenia kaniuli) zakładane są dreny, które odprowadzają płyny pozabiegowe.

 

Liposukcja – obowiązek noszenia ubrania uciskowego
Jak tylko pacjent/ka opuści salę zabiegową, to obsługa medyczna pomaga jej/jemu założyć specjalnie dobraną bieliznę uciskową, która pełni ważną rolę w procesie prawidłowego gojenia oraz modelowania ciała. Ubranie uciskowe nie jest w ogóle zdejmowane przez pierwsze 24 godziny po zabiegu. Jest ono tak zaprojektowane oraz uszyte, aby pacjent mógł swobodnie się w nim czuć, ma np. otwory pozwalające na swobodne korzystanie z toalety. Obligatoryjny okres stosowania takiej odzieży to 2-3 tygodnie, włącznie z nocami. Jednak dla uzyskania lepszych efektów można kupić lżejszą odmianę takich ubrań i korzystać z nich nawet przez pół roku.

 

Liposukcja – masaże, wałkowanie po zabiegu
Istnieją różne opinie na temat konieczności wykonywania masaży po zabiegu. Niektórzy lekarze zalecają systematyczne wykonywanie 3 razy dziennie, 20 sekundowych masaży obracającym się wałeczkiem. Nie jest to jednak konieczność, a wielu lekarzy zabrania wykonywania jakichkolwiek masaży przez okres pierwszych 3 tygodni, dlatego powyżej opisane działanie uważa się za kwestię sporną.

 

Liposukcja – aktywność po zabiegu
Jeśli zabieg liposukcji był wykonywany w znieczuleniu ogólnym, to aktywacja pacjenta/ki powinna rozpocząć się zaraz po zabiegu. Obsługa medyczna asekuruje wtedy daną osobę przy ćwiczeniach kończyn dolnych, wstawaniu oraz chodzeniu. Ruch po operacji jest bardzo ważny, gdyż zapobiega on powstawaniu zakrzepów krwi w żyłach.

 

Liposukcja – co można czuć po zabiegu?
Odczuwanie bólu i jego skali jest kwestią indywidualną każdego człowieka. Po zabiegu liposukcji większość pacjentów odczuwa sztywność, ból oraz pieczenie. Powyżej opisane dolegliwości mogą być kontrolowane odpowiednim dawkowaniem leków przeciwbólowych. Czasami lekarze przepisują również antybiotyki, aby w ten sposób zapobiec ewentualnym zakażeniom.

 

Liposukcja – obrzęki po zabiegu
Obrzęki obszaru ciała poddawanego zabiegowi zanikają po około 7-10 dniach. Jeśli na drobne nacięcia służące do wkładania kaniuli, były zszywane, to szwy zdejmowane są po około 7 dniach. Wszelki dyskomfort związany obrzękiem i uczuciem pieczenia mija po około 3 tygodniach. Gojenie blizn jest w dużej mierze zależne od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz zastosowania się do zaleceń lekarza. Kluczem do sukcesu może być wytrwałość i cierpliwość w noszeniu odzieży uciskowej, która wpływa na ładne wchłanianie się blizn oraz płynów pozabiegowych.

 

Liposukcja – hospitalizacja
W przypadku wykonywania zabiegu w znieczuleniu ogólnym, pacjent/ka pozostają w szpitalu na około 1-2 doby. Jeśli zabieg był wykonywany w znieczuleniu miejscowym, to pacjent/ka nie wymaga hospitalizacji. Zazwyczaj po liposukcji już w 2-3 dobie można powrócić do pracy zawodowej. Powrót do uprawiania sportów oraz korzystania z basenów i saun jest możliwy dopiero po upływie około 14 dni.

 

Liposukcja – ranki po liposukcji
Obszar, który był poddany zabiegowi jest zakrywany na około 5-6 dni sterylnymi stripami. Warto jest również mieć na uwadze, że po procedurze odsysania tłuszczu nie poleca się opalania przez okres około 3-6 miesięcy.

 

Liposukcja – efekty zabiegu
Po liposukcji nie widać od razu efektów. Na rezultaty należy poczekać około 2-3 miesięcy, ponieważ taki czas jest potrzebny organizmowi na wchłonięcie płynów oraz ładne ukształtowanie ciała.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (12)

awatar
~Betii napisał:
2020-07-10 13:26:50
Mam 48lat i 2 tygodnie temu miałam liposukcję metodą body-jet, w znieczuleniu miejscowym, na brzuch i uda.
Już jestem zachwycona efektami, chociaż wciąż mam jeszcze obrzęk ud.
Sam zabieg jest bardzo nieprzyjemny, pierwsze dwie doby też, ale po 4 dniach poszłam do pracy.
Oczywiście wciąż korzystam z masaży (3 razy w tygodniu). Żałuję, że nie zdecydowałam się wcześniej. Ogólnie jestem drobnej budowy i moje wałeczki nie były jakieś duże, jednak przeszkadzały mi na tyle , że zdecydowałam się na zabieg.
Mamy XXIw, jeśli medycyna daje takie możliwości, to dlaczego z nich nie korzystać? Nie widzę też powodów aby miało kogoś to gorszyć. Lata temu malowanie paznokci przez kobiety było czymś oburzającym, dziś jest normą. Być może wkrótce modelowanie sylwetki w taki sposób przestanie wywoływać zdziwienie?

awatar
~magi napisał:
2019-02-26 21:04:05
Do Oli: jak jej odessali 11 litrów to może tak było. Co noe zmienia faktu że takich ilości się odsysać nie powinno. Liposukcja to zabieg modelującya nie odchudzający. Moja znajoma miała odessane 0.6 litra łącznie z ud i brzucha. Wróciła do pracy po 4 dniach

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktówNajnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie