Zarejestruj / Zaloguj
Vaser Lipo - ogólna charakterystyka zabiegu

vaser lipo liposukcja

Vaser Lipo to zabieg liposukcji, podczas którego wykorzystywane są ultradźwięki. Zabieg składa się z trzech zasadniczych etapów.Etap I - infuzja
Pierwszym etapem Vasr Lipo  jest wprowadzenie do warstw podskórnych roztworu przygotowanego z soli fizjologicznej z rozpuszczonymi lekami (proces ten nazywany jest infuzją). Płyn ten „wpuszczany” jest specjalną, tępą kaniulą poprzez drobne ok. 4 mm nacięcia skóry, które wykonywane są w miejscach naturalnych jej załamań.
Wprowadzony płyn przygotowuje ciało do zabiegu. Dostarcza on miejscowe znieczulenie, wpływa na zwężenie naczyń – zapobiegając krwawieniu. Roztwór ten rozchodzi się jedynie pomiędzy tkanką tłuszczową, pozostawiając naczynia, nerwy i pozostałe tkanki. Takie działanie skraca okres rekonwalescencji oraz redukuje ryzyko powikłań. Później dzięki roztworowi rozprowadzane będą fale ultradźwiękowe do tkanki tłuszczowej. Pełni on również funkcję pochłaniacza energii, tak aby uchronić tkanki przed poparzeniem - jest tzw. pochłaniaczem energii termicznej.

Etap II - emisja fal ultradźwiękowych

Drugim etapem zabiegu jest emisja fal ultradźwiękowych. Odbywa się ona poprzez specjalne sondy (od 2 mm do 3.7 mm) wprowadzane poprzez te same nacięcia jak w przypadku tzw. infuzji. Emitowane fale ultradźwiękowe rozbijają tkankę tłuszczową na pojedyncze komórki. Mieszają się ona z wstrzykniętym wcześniej roztworem i zespalają się w swoistego rodzaju emulsję.
Dzięki zaawansowanej technologii fale ultradźwiękowe mogą być emitowane w sposób ciągły lub impulsowy.
Emisja ciągła zazwyczaj jest przeprowadzana na większości obszarów ciała.
Emisja impulsowa zaś stosowana jest na obszarach, które wymagają delikatności. Tryb impulsowy umożliwia dodatkowo dokładniejsze modelowanie sylwetki i nadaje jej wyraziste zarysy.
 

Etap III - aspiracja

Trzeci etap zabiegu polega na usunięciu emulsji z organizmu tzw. aspiracji.

Liposukcja przeprowadzana za pomocą urządzania Vaser Lipo jest bezpieczna i nie prowadzi do wywoływania skutków nieporządanych. Dodatkowo okres rekonwalescencji jest znacznie skrócony.

Orientacyjny koszt zabiegu: 6.000 – 12.000 PLN.

Powyższy artykuł ma charakter ogólnie informacyjny i nie zawiera treści medycznych.
Komentarze (1)

awatar
~monia napisała:
2010-07-01 15:27:10
Ja polecam liposukcję laserową (lipolizę) SLIMLIPO.. Sprawdziłam na sobie. Miałam drugi podbródek, który całe dorosłe życie stanowił dla mnie duży problem. Co więcej nie bardzo dało się go zatuszować. No i kiedy byłam na pedicure w salonie kosmetycznym A... pani manicurzystka powiedziała, że jest metoda, którą można usunąć ten podbródek (tzn. nadmiar tłuszczy). No z nieba mi spadła! Cena jest troszkę niższa niż Vaser Lipo.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie