Zarejestruj / Zaloguj
Lipoliza laserowa - rodzaje urządzeń wykorzystywanych przy zabiegu

lipoliza laserowa

W artykule przedstawiamy urządzania produkowane w USA. Obecnie w Polsce stosuje się w szczególności lasery SmartLipo oraz CoolLipo.SmartLipo
(inaczej Smart lipo) Aparat wyprodukowany w USA przez firmę Cynosure. Urządzenie to wprowadzono również w Europie, gdzie produkowane jest przez amerykańsko-włoski koncern. Urządzenie to ma wbudowany laser w długą i cienką kaniulę. Długość promienia impulsowego lasera Nd:YAG wynosi 1062 nm, zaś czas działania impulsu wynosi od 100 do 200 µs (mikrosekund). Moc szczytowania impulsu dochodzi do 18 W. Dzięki emisji impulsów o tak dużej mocy i w tak krótkim czasie uboczne skutki termiczne w tkance są minimalne, przez co nie dochodzi do zwęglenia tłuszczu.

 

 

SmartLipo Muliplex (MPX) – nowość na rynku. Urządzenie ma wbudowany podwójny promień lasera. Wykorzystuje falę o długości 1062 nm i 1320 nm. Wybór długości fali jest sterowany ręcznie. Laser jest nowocześniejszy od pierwszego urządzenia SmartLipo. Jego zastosowanie gwarantuje lepsze efekty: mniej krwawienia oraz skórę bardziej elastyczną.

CoolLipo (inaczej Cool lipo) długość fali lasera Nd:YAG wynosi 1320 nm, wyprodukowany przez CoolTouch™ Inc. Urządzenie jest szczególnie zalecane do stosowania w niezwykle wrażliwych miejscach na ciele człowieka takich jak: szyja, kark, podbródek i podgardle. Osiąga moc do 15 W, z częstotliwością 20 -50 Hz. Długość impulsu 100 µs (mikrosekund).
CoolLipo uderza bezpośrednio w cząsteczki wody zgromadzone w skórze, tym samym powoduje ściągnięcie kolagenu i reprodukcję komórek skóry. W rezultacie skóra staje się jędrna i elastyczna. Długość fali 1320 nm jest bezpieczna i nie niesie ryzyka uszkodzenia struktur skóry. Światło lasera o długości 1320 nm sięga na głębokość 1 mm, zaś 1062 nm znaczniej głębiej, to czyni urządzenie CoolLipo bezpieczniejszym od innych laserów stosowanych do lipolizy.

 

ProLipo (inaczej Pro lipo) aparat wyprodukowany przez amerykańską firmę Sciton. Jest najnowszym urządzeniem wykorzystywanym do lipolizy. Zezwolenie na jego użytkowanie wydano w 2007 roku. Wbudowany w niego nowoczesny laser Nd:YAG, emituje światło o długości 1064 nm. Moc szczytowania impulsu dochodzi do 20 W, z częstotliwością od 5 do 50 Hz. Długość działania wynosi zaś od 10 do 100 µs (mikrosekund). Po użyciu tego lasera skóra staje się jędrna i elastyczna. Nie ma efektu zwiotczenia i obwisania.

Zapewne niedługo w Polsce będą wykonywane zabiegi lipolizy laserowej przy wykorzystaniu urządzeń: SmartLipo Muliplex (MPX) i ProLipo.

 

Jeśli jesteś zainteresowana/ny poddaniem się zabiegowi to zapraszamy do zapoznania się z artykułem “Planując operację plastyczną”.

 
Komentarze (1)

awatar
~monia napisała:
2010-06-01 15:31:45
Ja miałam robioną lipolizę metodą SlimLipo w dosyć znanym i renomowanym salonie kosmetycznym w Warszawie. Usuwałam tzw. podwójny podbrudek. Muszę przyznać, że efekt jest satysfakcjonujący. Fałdka zniknęła :))))

Chciałam się jeszcze zapisać na boczki, które mi spać nie dają. Niby człowiek trzyma się diety, uprawia jakiśtam sport, ale to chyba kwestia tego co jest w jedzeniu. Bez wsparcia takich zabiegów ciężko mieć zdrowo wyglądającą sylwetkę. Jednak zawsze coś tam się osadza :(

Nie ma co się bać drogie Panie, trzeba próbować tego co niesie ze sobą współczesna medycyna. W końcu to dla ludzi jest.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie