Zarejestruj / Zaloguj
Lipoliza laserowa - przede wszystkim precyzja

lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to metoda, która daje spektakularne rezultaty w rzeźbieniu sylwetki oraz poprawia jędrność skóry, często będąc jednocześnie zabiegiem korygującym niedociągnięcia tradycyjnej liposukcji. To całkowicie bezpieczna metoda – idealna dla tych, którzy obawiają się interwencji chirurgicznej. Nie wymaga ona bowiem użycia skalpela, podania narkozy, czy też zastosowania wszelkiego rodzaju nici chirurgicznych.Lipoliza laserowa trwale usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe
. W związku z powyższym umożliwia ona  harmonijne ukształtowanie sylwetki przy jednoczesnej utracie zbędnych „magazynów” tłuszczowych. Opisywana metoda może być również cudownym rozwiązaniem dla chudych i szczupłych osób, ponieważ energia lasera skutecznie zwalcza cellulit. Wartym odnotowania jest też fakt, że poddanie się tego typu zabiegowi nie niesie za sobą potrzeby pozostania w klinice ani długiej rekonwalescencji.

 

 

Lipoliza laserowa - obszary poddawane zabiegowi
Lekarze mogą stosować lipolizę laserową niemalże na każdej partii ciała. Do najczęściej nakłuwanych obszarów organizmu należą:
- twarz (zwłaszcza worki pod oczami, policzki i podbródek),
- szyja,
- ramiona,
- klatka piersiowa,
- brzuch,
- dolna partia pleców,
- pośladki,
- biodra,
- uda,
- kolana,
- łydki,
- kostki.

 

Lipoliza laserowa - opis zabiegu
Na początku zabiegu lekarz zaznacza na ciele pacjenta obszary miejscowo nagromadzonego tłuszczu, którego dana osoba chce się pozbyć. Następnie aplikowane jest znieczulenie miejscowe (w przypadku obszernej lipolizy pacjent może zostać delikatnie uśpiony). Kiedy znieczulenie zacznie działać, chirurg włącza laser. Światło lasera umieszczone jest na końcu długiej i cienkiej kaniuli (1 mm grubości), którą chirurg precyzyjnie wbija w ciało pacjenta. Kaniula wciskana jest poziomo, bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Laser penetruje wybrane obszary tkanki tłuszczowej i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Chirurg nie pozostawia kaniuli w jednym miejscu. Wykorzystując jej cienką budowę stara się dotrzeć do jak najszerszego obszaru tkanki tłuszczowej nie wyciągając jej całkowicie z miejsca nakłucia lecz wysuwając do pewnego momentu tak, aby później wcisnąć ją z powrotem, ale już w trochę inne miejsce. Wszystkie opisane powyżej ruchy wykonywane są bardzo energicznie. Chirurg przytrzymuje jedną ręką skórę znajdującą się bezpośrednio nad tkanką tłuszczową, a drugą ręką wciska i przesuwa kaniulę. Zatacza w ten sposób swoistego rodzaju półkole pod skórą. Kiedy już zakończy penetrację jednego obszaru, to przechodzi do wykonania kolejnego nakłucia i powtórzenia procedury rozpychania kaniuli we wnętrzu tkanki tłuszczowej. W przypadku stosunkowo małych złogów tłuszczowych rozpuszczony laserem tłuszcz może zostać wchłonięty przez wątrobę pacjenta. Tam zostanie on rozłożony, a następnie wydalony poza organizm. Natomiast przy obszernej lipolizie laserowej rozpuszczony tłuszcz musi zostać odessany na zewnątrz ciała za pomocą kaniuli. W związku z powyższym, w przypadku bardzo otyłych osób, zabieg laserowej lipolizy może zostać uzupełniony liposukcją.

 

Lipoliza laserowa - rekonwalescencja
Lekarze zalecają noszenie elastycznego opatrunku przez około tydzień po zabiegu oraz krótką kurację antybiotykową w celu uniknięcia infekcji. Wskazane są również delikatne masaże gojących się obszarów oraz zabiegi endermologii po około 10 dniach od zabiegu. Do pracy i pełnej aktywności fizycznej większość pacjentów w pełni sił wraca już na drugi dzień po zabiegu.

 

Lipoliza laserowa - efekty
Sylwetka ciała poprawia się stopniowo z dnia na dzień. Waga spada, a skóra staje się jędrniejsza i coraz bardziej napięta. Ostateczne rezultaty zabiegu są trwałe. Ujawniają się po 1 – 2 miesiącach. Czasami proces ten może przedłużyć się do sześciu miesięcy. Jeśli pacjent ponownie przytyje to tłuszcz ulokuje się już w innych miejscach niż te, z których został trwale usunięty.

 

Lipoliza laserowa - przeciwwskazania:
- padaczka,
- stwardnienie rozsiane,
- choroba nerek i wątroby,
- cukrzyca,
- choroby tarczycy.
(Powyżej wymienione choroby nie wykluczają zabiegu definitywnie - w takich przypadkach niezbędna jest opinia lekarza – specjalisty).
 
Lipoliza laserowa - orientacyjny koszt zabiegu:
Koszt zabiegu w obrębie twarzy wynosi około 2 000 PLN.
Koszt zabiegu w obrębie całego ciała waha się w granicach od 4 000 – 10 000 PLN.


Jeśli jesteś zainteresowana/ny poddaniem się zabiegowi to zapraszamy do zapoznania się z artykułem “Planując operację plastyczną”.

 
Komentarze (8)

awatar
~luizzza napisała:
2014-06-28 19:05:49
Ja teraz planuje taki zabieg, czy myslicie ze na wrzesień wszystko sie zdąży wygoić ?

awatar
~alicja napisała:
2014-05-04 22:01:05
Sama tez jak najwiecej czytałam na temat tego zabiegu wiec powiem Wam ze jesli chodzi o efekty i to jak wyglada zabieg warto wczesniej przeczytac http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,84929,15701992,Najskuteczniejsze_metody_wyszczuplania_i_modelowania.html

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie