Zarejestruj / Zaloguj
Endotine Ribbon - lifting szyi

endotine ribbon

Starzejąc się skóra człowieka traci jędrność i zaczyna wiotczeć. W rezultacie pojawiają się pierwsze rozciągnięte fałdy na granicy linii żuchwy i szyi. Czasami skóra jest na tyle wiotka, iż zaczyna nieestetycznie obwisać. Nadmiernie zwiotczałej i opadającej skórze w dolnej części twarzy można łatwo zaradzić, przeprowadzając zabieg nieinwazyjnego liftingu twarzy, przy użyciu bioabsorbowalnych implantów Endotine.


 

Endotine Ribbon™ - ogólna charakterystyka implantu
Implanty Endotine są bardzo giętkimi, bioabsorbowalnymi płytkami. Można dzięki nim napinać skórę pod różnym kątem i różną siłą. Endotine Ribbon przypomina przeźroczystą tasiemkę o szerokości mniejszej niż 5 mm, w której są otworki oraz 34 ząbki. Implanty to płytki wykonane z kwasu poliglikolowego i polimlekowego, które mogą być skrócone stosowanie do potrzeb pacjenta/ki. Podobna technologia wykorzystywana jest w implantach LactoSorb™ używanych w skomplikowanych operacjach plastycznych twarzy.
Endotine Ribbon trafiają do gabinetów lekarskich w specjalnych aplikatorach, które ułatwiają ich implantację, żadne inne urządzenia nie są potrzebne do ich włożenia.

Endotine Ribbon™ - przebieg zabiegu
Cała procedura jest bardzo prosta i trwa około godziny. Zazwyczaj jest ona wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu chirurg umiejętnie wykonuje nacięcia skóry w okolicach małżowiny usznej. W przypadku zabiegu podnoszącego skórę szyi nacięcie robione jest pod dolną częścią płatka małżowiny usznej. W kolejnym etapie procedury chirurg odpowiednio odpreparowuje skórę właściwą, tak aby odsłonić tkankę mięśniową. Następnie wkładany jest implant w specjalnym aplikatorze, który znacznie ułatwia jego implantację. Dla lepszego umocowania Endotine jest przyszywane rozpuszczalnymi szwami do mięśnia, znajdującego w odległości około 3 cm od małżowiny usznej. Włożony implant łączy obszar pomiędzy załamaniem tylnej części żuchwy (obszar za małżowiną uszną z ang. mandibular angle), a mięśniem szerokim szyi. Oczywiście powyższy opis jest uproszczony i ma na celu zobrazowanie przebiegu implantu, który będzie całkowicie ukryty pod skórą.

Endotine Ribbon™ - po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu warto jest pozostać na jedną dobę w klinice, w celu upewnienia się, że implant jest dobrze osadzony. Przez okres około 7 dni można odczuwać pewien dyskomfort oraz minimalny ból, który może być kontrolowany poprzez przyjmowanie leków przeciwbólowych. Ponadto, zalecane jest powstrzymywanie się od dotykania, masowani i intensywnego mycia twarzy przez okres około 3-7 dni.

Endotine Ribbon™ - efekty zabiegu
Zabieg po mimo swojej prostoty przynosi długotrwałe efekty. Na stałe odmładza on wygląd twarzy poprzez uniesienie zwiotczałej skóry. Ponadto, nadaje on ładny kształt policzkom, a tym samym wpływa na kontur całej twarzy.

Endotine Ribbon™ - przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
Zabieg implantacji Endotine Ribbon nie jest zalecany dla osób:
- z cienką skórą, przez którą implant może być widoczny;
- uczulonych na ciała obce wykonane z biomateriału,
- ze skłonnościami do bliznowców.

Endotine Ribbon™ - czy implant jest wyczuwalny
Bezpośrednio po zabiegu implant może być trochę wyczuwalny, jednak po upływie około 12 miesięcy jest on całkowicie absorbowany przez ciało człowieka.

Endotine Ribbon™ - orientacyjny koszt zabiegu
Zabieg implantacji Endotine Ribbon waha się w granicach 6.000 – 8.000 PLN.


(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
Komentarze (1)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-12-14 17:42:38
Szyja to też musi pięknie wyglądać,lecz nieubłaganie się starzeje,jeszcze zależy jak wcześniej się o nią dba.Zabiegi wprawdzie kosztowne ale mogą pomóc zniwelować skutki i przynieść
doskonały długotrwały efekt odmłodzenia.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie