Zarejestruj / Zaloguj
Endotine Ribbon - korekta konturu twarzy poprzez lifting policzków oraz linii żuchwy

endotine ribbon

Często wraz z upływem lat kondycja skóry ulega znacznej degradacji. Zaczyna ona tracić swoją jędrność oraz elastyczność. Czasami osoby starsze, które szybko i znacznie zredukowały swoją wagę mają problemy z obwisłą skórą w dolnej części twarzy. W pewnym wieku zbyt luźna skóra zwłaszcza w okolicach policzków zaczyna wyglądać bardzo nieestetycznie. Nadmiernie zwiotczałej i opadającej skórze w dolnej części twarzy można łatwo zaradzić, przeprowadzając zabieg mało inwazyjnego liftingu twarzy, przy użyciu bioabsorbowalnych implantów Endotine Ribbon.


 

Endotine Ribbon™ - ogólna charakterystyka implantu
Cała procedura jest bardzo prosta i trwa około godziny. Niemniej jednak, należy mieć na uwadze fakt, iż zabieg powinien być wykonywany przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy.
Implanty Endotine™ są całkowicie bioabsorbowalne i bardzo giętkie. Dzięki nim można napinać skórę pod różnym kątem i z różną siłą. Endotine Ribbon™ pełni funkcję swoistego rodzaju rusztowania dla skóry. Jest on opracowany w taki sposób, żeby łatwo go zaimplantować. Wkładany jest, bowiem poprzez bardzo malutkie nacięcie wykonywane nad uchem. Po zabiegu nacięcie jest nie widoczne, gdyż jego znaczna część ukryta jest pod włosami.

Endotine Ribbon™ - możliwości zmiany konturu linii żuchwy i policzków
Za pomocą implantów Endotine Ribbon można poprzez wykonanie odpowiednich nacięć zmienić kontur twarzy naciągając skórę policzków. Implanty Endotine Ribbon mogą być ustawiane pod odpowiednim kątem, tak aby precyzyjnie uformować skórę. Endotine Ribbon przypomina przeźroczystą tasiemkę o szerokości mniejszej niż 5 mm, w której są otworki oraz 34 ząbki. Endotine to płytki wykonane z kwasu poliglikolowego i polimlekowego, które mogą być odpowiednio skrócone stosowanie do potrzeb pacjenta/ki. Podobna technologia budowy wykorzystywana jest w implantach LactoSorb™ używanych w skomplikowanych operacjach plastycznych twarzy.
Endotine Ribbon trafiają do gabinetów lekarskich w specjalnych aplikatorach, które ułatwiają ich implantację, żadne inne urządzenia nie są potrzebne do ich włożenia. Endotine Ribbon trafia pod skórę poprzez nacięcia. Warstwę skóry właściwej chirurg odpowiednio odpreparowuje, w celu odsłonienia mięśni twarzy. Następnie wsuwa implant ząbkami do dołu tak, aby mogły się zaczepić o tkankę mięśniową. Dla jego lepszego umocowania, jest on przyszywany rozpuszczalnymi szwami do mięśnia, znajdującego w górnej okolicy ucha. Włożony implant łączy obszar pomiędzy uchem, a dolną częścią żuchwy. Oczywiście powyższy opis jest uproszczony i ma na celu zobrazowanie przebiegu implantu, który będzie całkowicie ukryty pod skórą.

Endotine Ribbon™ - po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu warto jest pozostać na jedną dobę w klinice, w celu upewnienia się, że implant jest dobrze osadzony. Przez okres około 7 dni można odczuwać pewien dyskomfort oraz minimalny ból, który może być kontrolowany poprzez przyjmowanie leków przeciwbólowych. Ponadto, zalecane jest powstrzymywanie się od dotykania, masowani i intensywnego mycia twarzy przez okres około 3-7 dni.

Endotine Ribbon™ - efekty zabiegu
Zabieg po mimo swojej prostoty przynosi długotrwałe efekty. Na stałe odmładza on wygląd twarzy poprzez uniesienie zwiotczałej skóry. Ponadto, nadaje on ładny kształt policzkom, a tym samym wpływa na kontur całej twarzy.

Endotine Ribbon™ - przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
Zabieg implantacji Endotine Ribbon nie jest zalecany dla osób:
- z cienką skórą, przez którą implant może być widoczny;
- uczulonych na ciała obce wykonane z biomateriału,
- ze skłonnościami do bliznowców.

Endotine Ribbon™ - czy implant jest wyczuwalny
Bezpośrednio po zabiegu implant może być trochę wyczuwalny, jednak po upływie około 12 miesięcy jest on całkowicie absorbowany przez ciało człowieka.

Endotine Ribbon™ - orientacyjny koszt zabiegu
Zabieg implantacji Endotine Ribbon waha się w granicach 6.000 – 8.000 PLN.

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
Komentarze (1)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-04-05 11:52:08
Oczywiście z wiekiem nie ma się idealnego konturu policzków jak również owal twarzy gubi zarys,świetny zabieg z racji tej że jest już trwały,lecz ja bym się nie zdecydowała nawet pod najlepszą opieką wyszkolonych lekarzy,niektórych co są tym zainteresowani może odstraszyć koszt zabiegu.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie