Zarejestruj / Zaloguj
Licówki Lumineers - sposobem na odnowę koron

Lumineers

Ultracienkie licówki Lumnineers mogą być stosowane nie tylko do korekty naturalnych zębów, ale również do przedłużenie estetycznego wyglądu wykonanym koronom oraz mostkom.Autorzy licówek Lumnineers opracowali je w taki sposób, iż mogą być one stosowane zarówno na naturalne zęby, jak również na te sztucznie wstawione. Dzięki ich ultracienkiej strukturze można je umocować na sztucznym zębie i tym sposobem zapewnić mu kosmetyczną odnowę.

 

 

 

O tym czy licówki mogą być przymocowane do koron założonych na ząb lub korzeń zęba musi jednak zadecydować dentysta. Musi on należycie ocenić stan zdrowia zęba lub korzenia ukrytego pod koroną.
Nałożenie licówek jest jedynie zabiegiem kosmetycznym nie leczniczym i jeśli znajdujący się pod koroną ząb lub korzeń jest w złym stanie, to może okazać się, że pieniądze zainwestowane w licówki zostały wydane niepotrzebnie.
Ponadto stomatolog potrafi racjonalnie ocenić, czy nałożenie licówki na koronę założoną na ząb lub korzeń może być przeprowadzone i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich nałożenia.

Rozważając powyżej przedstawioną możliwość korekty wyglądu istniejących koron nasuwa się pytanie: czy nie lepiej jest po prostu wymienić koronę?
Odpowiedzi na to pytanie może udzielić pacjentowi jedynie stomatolog, który potrafi ocenić, jaka forma poprawy wyglądu istniejących koron jest lepsza. Nałożenie licówek na korony jest zazwyczaj proponowane tym pacjentom, którzy mają założone mosty i na nich kilka koron, z których jedna lub dwie wymagają kosmetycznej korekty. W takich wypadkach nałożenie nawet drogich licówek jest korzystniejszą finansowo opcją, niż wymiana całego mostu.
Komentarze (4)

awatar
~Jola-W napisał:
2018-09-04 10:02:59
Też mam założone licówki i jestem bardzo zadowolona. Zakładane je miałam w klinice Villa Dentica w Krakowie. Od tej pory tutaj też chodzę na regularne wizyty do stomatologa - są na prawdę świetni.

awatar
angelusia napisała:
2012-10-06 13:27:42
Ja również chciałabym wypróbować licówki na swoich ząbkach:) Niestety póki co ceny mnie troszkę odstraszają...

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie