Zarejestruj / Zaloguj
Poprawić naturę

natura, poprawa

Licówka to cienki płatek wykonany z porcelany, akrylu, kompozytu, bez podbudowy metalowej, który lekarz dentysta przykleja na przygotowany wcześniej ząb z przodu od strony licowej. Dzięki licówkom możemy wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów, zmieniając ich kolor, kształt, długość lub odbudowując brakujące fragmenty. Licówki kosmetyczne mogą być wykonane z akrylu, kompozytu (często służą jako licówki zastępcze) oraz porcelany.


Przygotowanie do założenia licówek jest procesem nieodwracalnym i wiąże się z oszlifowaniem wierzchniej warstwy szkliwa. W 90% przypadków licówki kosmetyczne wykonuje się z porcelany, ze względu na trwałość i efekt kosmetyczny. Porcelana sprawia, że zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor, co nie odróżnienia ich od naturalnych zębów bez licówek.

 

Przebieg zabiegu:
Wykonanie i założenie licówki  zwykle wymaga dwukrotnej wizyty u lekarza stomatologa w odstępach tygodniowych.
Na pierwszej wizycie dentysta szlifuje ząb na którym ma być wykonana licówka. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przebiega w obrębie szkliwa, jednak wymaga o

d stomatologa dużej precyzji. W celu wyeliminowania u pacjentów niekontrolowanych ruchów z reguły stosuje się znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz pobiera odcisk protetyczny zęba, na podstawie którego w gabinecie protetycznym zostanie wykonana licówka – kolor licówki jest dobierany wspólnie z pacjentem. Po pobranym odcisku pacjent zostaje zaopatrzony w tzw. licówkę tymczasową (z akrylu lub kompozytu), która ma za zadanie osłonić przygotowany i oszlifowany ząb.
Druga wizyta to już tylko przyklejenie, za pomocą specjalnego kleju, licówki do przygotowanego wcześniej zęba. 

 

Po zabiegu:
Nie ma specjalnych zaleceń jeżeli chodzi o czyszczenie zębów pokrytych licówkami. Należy prawidłowo dbać o jamę ustną stosując, pasty, płyny i nici dentystyczne.
Stosując licówki porcelanowe mamy gwarancję, że będą one trwalsze i dłużej zachowają swój kolor, barwę oraz połysk. Dodatkowo takie licówki nie ulegają przebarwieniu w przeciwieństwie do akrylowych i kompozytowych. Gładka powierzchnia porcelany nie sprzyja także osadzaniu się kamienia nazębnego. Porcelana jest materiałem biologicznie obojętnym i nie działa toksycznie ani alergizująco. Licówki porcelanowe nosi się latami.
Komentarze (4)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-04-23 09:56:29
Licówki porcelanowe to pełny komfort ,wtedy to można uśmiechać się jak długo przyjdzie ochota ,mając na uwadze ,że śmiech to zdrowie i daje wspaniały efekt wizerunku jamy ustnej.

awatar
gosik-12 napisała:
2009-09-17 10:07:27
Piekny uśmiech to podstawa stan zębów swiadczy o stosunku do higieny człowieka. Fakt iż mozliwości medycyny poszerzaja sie jest wspaniałe szkoda jednak że mało kogo jest na to stać.
Lubie czytać o nowych mozliwościach nawet gdy jest to poza zasiegiem mojej kieszeni......bo mam nadzieje ze może za jakiś czas sie to zmieni.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie