Zarejestruj / Zaloguj
Licówki pełnoceramiczne - aby przywrócić naturalne piękno uśmiechu

licówki pełnoceramiczne

Stomatolodzy na co dzień spotykają się z problemem nieestetycznego wyglądu zębów na skutek zniszczenia ich szkliwa. O zęby oraz ich biel można dbać za pomocą past wybielających. Jednak domowe sposoby wybielania zębów nie są skuteczne w wielu przypadkach np. w momencie, kiedy nastąpi mechaniczne uszkodzenie szkliwa zębów i zaczyna on tracić ładny wygląd. W takich przypadkach zalecane jest nałożenie licówek.Licówki
to cieniutkie porcelanowe nakładki na zęby (istnieją również inne rodzaje licówek nie są one jednak, aż tak trwałe, jak te ceramiczne). Każda licówka jest dokładnie dopasowywana do kształtu zęba. Licówki porcelanowe nakładane są we współpracy z pracownią protetyczną. Podczas pierwszego spotkania stomatolog wykonuje odcisk zęba i wysyła go do protetyka, który precyzyjnie wykonuje nakładki. Na kolejnym spotkaniu u dentysty, przygotowuje on zęby do nałożenia licówek. Przed ich umocowaniem ząb musi zyskać chropowatą powierzchnię, dlatego jest on wytrawiany specjalnym delikatnym roztworem. W kolejnym etapie zabiegu licówka jest przyklejana do zęba specjalnym klejem dentystycznym. Licówki wytrzymują zazwyczaj około 5 – 20 lat.
Stosowanie licówek zalecane jest szczególnie w wypadkach, gdy inne metody czyszczenia zębów nie mogą pomóc, bo struktura powierzchniowa zęba jest zbyt popsuta.

Podsumowując, zabieg nałożenia licówek składa się kilku etapów m. in.:
-    wstępnej konsultacji i badań, podczas których szacowany jest koszt leczenia;
-    przygotowania zęba do nałożenia licówki;
-    szlifowania zęba i usunięcia niewielkiej ilości zewnętrznej korony;
-    pobierania wycisku zębów;
-    przesyłania wycisku do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są licówki;
-    oczekiwania na nowe licówki (w tym czasie dentysta może założyć tymczasowe licówki, które chronią oszlifowane zęby);
-    nałożenie nowych licówek na ostatniej wizycie, w tym celu konieczne jest kolejne piłowanie, dokładne oczyszczenie powierzchni zębów. Wytrawianie jej specjalnym kwasem, tak aby powierzchnia stała się szorstka i cement zespalający licówkę z zębem lepiej napłynął. Ostatecznym krokiem w procedurze jest cementowanie licówki do zęba.

Orientacyjny koszt nałożenia licówek 1.000 – 2.000 PLN
Komentarze (8)

awatar
selenes napisała:
2014-03-20 18:35:57
A nie wiecie, czy przypadkiem żona pazury nie ma właśnie licówek na zębach? Bo ma tak rewelacyjny uśmiech, że automatycznie zazdroszczę maxymalnie:) Hollywoodzki uśmiech jednak kosztuje, a nie każdy ma naturalnie piękne uzbębienie :) Ja to musiałam się męczyć z aparatem, wybielaniem (domowe sposoby+paski blend a med) i nadal jestem daleko za panią pazurą :p Może kiedyś tego typu zabiegi będą tańsze?

awatar
duszyczka25 napisała:
2013-12-11 10:16:37
Myślę nad licówkami gdyż w moim przypadku to jedne z lepszych rozwiązań by mój uśmiech znowu był piękny a je nie musiłabym się go wstydzić;)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie