Zarejestruj / Zaloguj
Grillz - biżuteria na zęby

biżuteria na zęby

Moda oraz szokujące trendy wkraczają nawet do stomatologii. Grillz (nazywane również zderzakami na zęby) to wykonane z bardzo drogich kruszców nakładki na zęby. Im droższy budulec nakładki, im misterniejsze zdobienie, tym kosztowniejszy jest grillz.Ozdoby wykonywane przy współudziale wielu osób nie wyłączając z nich ortodonty lub stomatologa, który pobiera wyciski, które wędrują do pracowni protetycznej. Tam wykańczane są wzorce, na które później złotnik nakłada opracowane na życzenie zdobienia.

Grillz to bardzo rzucające się w oczy ozdoby, które zazwyczaj noszone są przez raperów. Wykonywane są ze złota, platyny, wykładane bardzo drogimi kamieniami. Najczęściej są one noszone przez amerykańskich raperów, ale coraz częściej pojawiają się na zębach modelek, piosenkarek oraz innych znanych osób.

Grillz to bardzo luksusowa biżuteria nazębna dla tzw. „wyższych sfer”, wykonywana na specjalne zamówienie. Najczęściej osoby zainteresowane założeniem grillz decydują się na wykonanie nakładek zdejmowanych. Jednak spora część mężczyzn decyduje się na założenie na stałe nakładek z litego złota, z wygrawerowanym napisem, wyłożonym diamentami lub innymi szlachetnymi kamieniami.

Grillz zakładane na stałe zakładane jest przez stomatologa. Podczas zabiegu zakładania grillz stosuje on podobną metodę, co podczas zakładania licówek.

Grillz nie podbiło jeszcze rynku polskiego. Założenie tego typu nakładek to wydatek rzędu kilku tysięcy dolarów – suma może sięgać nawet 30 – 50 tysięcy dolarów.

 
Komentarze (3)

awatar
~grillz UP napisał:
2014-09-05 17:43:59
pasikonik kompleks ze sie nie ma duzo pieniędzy i nie stac na grillz :D?

awatar
pasikonik napisała:
2013-09-06 13:28:18
Nie rozumiem mody. Uroku nie dodaje żadnego. Chęć pokazania że ma się dużo pieniędzy?

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie