Zarejestruj / Zaloguj
Rodzaje laserów do usuwania włosów

Lasery do usuwania zbędnego owłosienia z ciała

Wśród laserów do usuwania zbędnego owłosienia wyróżniamy:
- laser rubinowy,
- laser aleksandrytowy,
- laser diodowy,
- laser neodymowojagowy,
- laser tradycyjny łączony z technologią IPL (wysokoenergetycznymi lampami błyskowymi).
Podstawowym kryterium podziału laserów jest długość promieniowania (im fala światła laserowego jest dłuższa, tym głębiej urządzenie penetruje tkankę skóry).


 

Krótki opis laserów używanych w medycynie estetycznej i dermatologii

Laser rubinowy o długości fali 694 nm, był pierwszym urządzeniem stosowanym przy depilacji owłosienia z twarzy. Usuwa tylko włosy ciemne, a ciemna karnacja utrudnia wykonanie zabiegu.

Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm skutecznie usuwa owłosienie ciemne, słabiej jasne włosy. Ciemna karnacja obniża skuteczność zabiegu.

Laser diodowy wykorzystuje falę o długości 810-820 nm. Skutecznie niszczy ciemne włosy oraz komórki odpowiedzialne za ich odbudowę, może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, za wyjątkiem skóry bardzo opalonej. Zabiegi wykonywane przy użyciu tego lasera mogą wymagać znieczulenia.
Laser diodowy o długości fali 940 nm zapewnia dobry efekt zarówno dla włosów ciemnych, jak i jasnych, zabieg może być wykonywany u osób z ciemną karnacją.

Laser neodymowojagowy Nd:YAG wykorzystuje falę o długości 1 064 nm. Urządzenie stosowane do usuwania włosów nawet na opalonej skórze.

Laser IPL Harmony to urządzenie o długości fali 650 nm (łączy w sobie światło tradycyjnych laserów ze światłem UV oraz IPL), zapewnia permanentną likwidację włosów u pacjentów ze wszelkimi rodzajami skóry.

 

Nowoczesne technologie uzupełniające działanie lasera

Laser diodowy z radiacją (technologia ELOS)

Technologia ELOS (Electro-Optical Synergy) łączy energię światła z energią prądu RF. Wprowadzenie przepływu prądu RF ma na celu wzmocnienie efektu działania światła laserowego. Przepływ prądu RF nie zależy od zawartości melaniny w skórze, dlatego metoda ta może być bez żadnych zagrożeń aplikowana do wszystkich typów skóry. Oprócz zastosowania przepływu prądu RF, ELOS ma wbudowany system ciągłego monitorowania temperatury skóry (Active Dermal Monitoring™), który automatycznie przerywa impuls prądu i światła po przekroczeniu bezpiecznego poziomu.
Podczas zabiegu skóra jest schładzana przez głowicę urządzenia, chroniąc w ten sposób naskórek przed przegrzaniem. Impuls światła emitowany z urządzenia podgrzewa łodygę włosa, która następnie oddaje światło do mieszka włosowego. Prąd przepływa przez skórę wykorzystując różnicę w oporze tkanki i w efekcie dogrzewa mieszek włosowy, trwale go usuwając.

 

Laser Light Sheer ™ Diode Laser System

Nowość na rynku - depilacja laserem diodowym jest metodą działającą powierzchniowo. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna. Laser Diodowy Light Sheer™ firmy Coherent-Lumenis, jest najnowocześniejszym tego typu urządzeniem na świecie. Wszelkie inne lasery np. lasery rubinowe, aleksandrytowe bądź neodymowojagowe to techniki przestarzałe.

 

Laser Light Sheer ™ Diode Laser System jest narzędziem certyfikowanym przez U.S. FDA (Food & Drug Administration). Laser ten jest całkowitym novum w medycynie estetycznej, gdyż może być stosowany na skórze opalonej.
Light Sheer™ redukuje czas zabiegu do minimum, zapewnia długookresowy efekt, tym samym niweluje potrzebę kilkakrotnego powtarzania zabiegu.
Light Sheer™ zawiera system mrożenia ChillTip™, jest to specjalny układ chłodzący, który znieczula pacjenta, niwelując dyskomfort, a tym samym zapewnia ochronę skóry przed oparzeniem podczas naświetlania.

 

Laserowe usuwanie owłosienia przy pomocy Light Sheer™ Diode Laser System
Działanie lasera polega na zniszczeniu włosa przy pomocy światła laserowego, czyli na wypaleniu komórek odżywczych włosa (znajdujących się w mieszku włosowym), w ten sposób regeneracja włosa jest uniemożliwiona.
Trzon włosa (to, co widzimy na zewnątrz) jest osadzony w mieszku włosowym (potocznie nazywanym „cebulką” włosa, która jest osadzona wewnątrz skóry). Na dnie mieszka włosowego („cebulki”) znajduje się macierz, czyli aktywnie wzrastająca część włosa wraz z odżywiającą ją brodawką skórną. W celu usunięcia włosa zniszczona zostaje cała „cebulka”, czyli mieszek i macierz. Światło laserowe (podczerwone o długości fali 800nm – przenika na 2 mm w głąb skóry) wnika w strukturę włosa, barwnik zawarty w trzonie włosa pochłania światło lasera i wydziela ciepło, które przechodzi do mieszka włosowego (jest to tzw. fototermoliza). Skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego jest trwałe usunięcie włosa.
Schładzanie skóry za pomocą ChillTip™ odgrywa istotną rolę przy zabiegu, gdyż skóra człowieka jest sama bogata w barwnik, który podobnie jak barwnik włosa pochłania światło laserowe. Gdyby nieefektywne chłodzenie skóra uległaby poparzeniu. Poza tym ważną rolę odgrywa uścisk stosowany przy aktywnym chłodzeniu kontaktowym. Zapewnia on usunięcie hemoglobiny z naczyń krwionośnych zapobiegając ich zamykaniu. W ten sposób mieszki włosowe są bliżej naświetlanej powierzchni – skuteczność zabiegu jest znacznie zwiększona.

 

Pulsująca Technologia Świetlna (IPL)

Dealight Laser - tradycyjny laser wzmocniony IPL(Pulsującą Technologią Światła) zapewnia trwały efekt i bezinwazyjne rozwiązanie w usuwaniu owłosienia niezależnie od koloru i lokalizacji włosów.

Oferowane są ostatnio również urządzenia nielaserowe – wysokoenergetyczne lampy błyskowe IPL, które emitują intensywne światło o długości fali 450 – 1100 nm.
IPL to technologia wykorzystująca intensywny impuls światła, produkowane jest szerokie spektrum niespójnych fal świetlnych, które przenikają na różne głębokości i są wchłaniane przez komórki tkanki skóry. Tkanki zawierające melaninę zostają uszkodzone na skutek zjawiska fototermolizy bez uszkodzenia sąsiadujących tkanek.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:Mmmstyl_day_spa-popr Gabinet Styl SPA
Wągrowiec , Aleja Jana Pawła II 7
garnetz@wp.pl http://www.gabinetstyl.pl
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
Mmmstyl_day_spa-popr Gabinet Styl SPA
Wągrowiec , Aleja Jana Pawła II 7
garnetz@wp.pl http://www.gabinetstyl.pl
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
Mmmdermikos__logo1 DERMIKOS CENTRUM ZDROWIA I URODY
Kraków, Al. Pokoju 44
recepcja@cdekleopatra.pl http://www.dermikos.pl
MmmBellezza_logo Bellezza Studio Modelowania Sylwetki
Kraków, Kołowa 7/65
biuro@bellezza-krakow.pl http://www.bellezza-krakow.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
Mmmdermikos__logo1 DERMIKOS CENTRUM ZDROWIA I URODY
Kraków, Al. Pokoju 44
recepcja@cdekleopatra.pl http://www.dermikos.pl
MmmBellezza_logo Bellezza Studio Modelowania Sylwetki
Kraków, Kołowa 7/65
biuro@bellezza-krakow.pl http://www.bellezza-krakow.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
Mmmstyl_day_spa-popr Gabinet Styl SPA
Wągrowiec , Aleja Jana Pawła II 7
garnetz@wp.pl http://www.gabinetstyl.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (16)

awatar
~Aleksandra987 napisał:
2017-08-21 16:00:07
Ja miałam dość twarde włoski, które odrastały co drugi dzień. Znudziło mi się prawie codzienne golenie nóg zwykłą maszynką i zafundowałam sobie depilację laserową. Dokładnie zabieg wykonywany był laserem diodowym. Jego nazwa to Chromatica Platinum XL i powiem Wam, że po 4 wizytach uzyskałam zadowalające efekty. Depilację wykonywałam w SC Beauty Clinic w Sosnowcu i polecam wszystkim!

awatar
~ninka555 napisał:
2017-06-26 05:36:43
Ja ewidentnie jestem za laserem ipl, bo to jest tak naprawdę prawdziwy laser, ktory skutecznie i trwale walczy z niedoskonałościami.
A wszystko to dowiedziałam się w Gabinet Petrova Warszawa
Polecam!!

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie