Zarejestruj / Zaloguj
Korekta siodełkowatego nosa - ogólna charakterystyka

nos siodełkowaty

Niewątpliwie nos jest bardzo ważną częścią twarzy. Będąc jej wystającym elementem jest tym samym najbardziej widoczną oraz dominującą partią. Niewłaściwe proporcje nosa mogą wyraźnie wpłynąć na cały wizerunek człowieka. Problemy związane z kształtem nosa mogą być wrodzone lub nabyte na skutek nieszczęśliwych losowych wypadków.
 Operacja plastyczna nosa
jest jedną z najczęściej wykonywanych, a jednocześnie najbardziej skomplikowaną procedurą chirurgii estetycznej. Korekcie nosa może poddać się każda osoba, która jest zdrowa, a jej wzrost oraz rozwój nosa jest zakończony. Operacje tego typu najlepiej jest wykonywać przed 50 rokiem życia, gdyż skóra wtedy ulega najlepszej adaptacji do nowego kształtu.
Operacja plastyczna nosa może korygować:
- kształt nosa,
- wielkość nosa,
- odległość dziurek nosowych,
- inne zniekształcenia.


Korekta zapadniętego nosa tzw. siodełkowatego

Operacje plastyczne mające na celu korektę tzw. siodełkowatego nosa wymagają odpowiedniego dobrania materiału do uzupełnienia zapadniętego grzbietu. Obecnie znane są następujące metody jego uzupełnienia:
- za pomocą przeszczepu własnej kości biodra (wymagany jest wtedy dodatkowy zabieg pobrania przeszczepu kości),
- zastosowanie implantu silikonowego,
- zastosowanie implantu proplastu.
Wszystkie powyżej wymienione metody uzupełnień związane są z pewnym ryzykiem, a mianowicie:
- przeszczep chrząstki allogenowej jest dosyć ruchomy, przez co nie zapewnia zadowalającego efektu estetycznego;
- zastosowanie implantów silikonowych/proplastowych związane jest z ryzykiem ich obniżenia i w rezultacie z koniecznością ich usunięcia.
Operacja plastyczna siodełkowatego nosa wymaga ogromnych umiejętności od chirurga, który musi przewidzieć przyszłe efekty zastosowania wybranego wszczepu.


Korekta zapadniętego nosa tzw. siodełkowatego -
rekonwalescencja
W okresie rekonwalescencji tj. przez 7 dni noszony jest specjalny pół-gipsowy opatrunek, który usztywnia nos i zapobiega jego uszkodzeniu. Przez pierwsze 2-3 dni zalecany jest wypoczynek i spokojny tryb życia. Po zdjęciu opatrunku z nosa, można już swobodnie wrócić do pracy, ale wysiłek fizyczny jest niewskazany. Przez pierwszy miesiąc po operacji należy szczególnie uważać na nos i unikać jego dotykania oraz intensywnego wycierania. Pełne efekty operacji widać po około 2-3 miesiącach.

Orientacyjny koszt zabiegu: 2.000 – 7.000 PLN.

(Jeśli jesteś zainteresowana/ny poddaniem się zabiegowi to zapraszamy do zapoznania się z artykułem “Planując operację plastyczną”)
Komentarze (0)

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie