Zarejestruj / Zaloguj
Redukcja piersi - korekta kształtu piersi za pomocą liposukcji

redukcja piersi

Natura nie zawsze jest dla wszystkich łaskawa. Nie każdy jest sprawiedliwie przez nią obdarowany, niektórzy otrzymują od niej za mało, a inni za dużo. Przerost piersi objawia się już u bardzo młodych kobiet. W takim wypadku jest to wynik obciążeń genetycznych oraz gospodarki hormonalnej.Zbyt duże piersi stają się dużym problemem, kiedy dochodzą do takich rozmiarów, że zaczynają:
- negatywnie wpływać na kręgosłup,
- przeciążać i wykrzywiać kręgosłup,
- prowadzić do zaokrąglenia pleców,
- sprawiać trudności w uprawianiu sportów,
- sprawiać trudności w dobieraniu ubrań,
- zwracać zbyt dużą uwagę obcych ludzi.

W istocie przerost piersi powinien być rozpoznany przede wszystkim przez subiektywne odczucia kobiety. Nie można kierować się tu żadnymi miarami, to kobieta musi zdecydować, że jej klatka piersiowa jest za duża i za ciężka. W istocie przerost piersi może być problemem zdiagnozowanym przez lekarza, jeśli ciężar piersi wywołuje bóle pleców i doprowadził do skrzywień kręgosłupa.

Redukcja piersi – korekta kształtu piersi za pomocą liposukcji - wskazania

W przypadku nieznacznego przerostu piersi u młodych kobiet, można je pomniejszyć mało inwazyjną metodą, a mianowicie za pomocą liposukcji. Metoda ta może być stosowana jedynie w przypadku nieznacznego przerostu piersi i ma ona charakter kosmetycznej korekty. Zabieg modeluje pierś i nieznacznie ją pomniejsza. Może on być wykonany jedynie w przypadku pacjentki z jędrną skórą, która w elastyczny sposób skurczy się. W związku z powyższym, liposukcja piersi jest wykonywana zazwyczaj u młodych kobiet, które chcą nieznacznie zmniejszyć swoje piersi. W większości przypadków chodzi im o wymodelowanie piersi, a konkretniej ich zarysu. Chcą usunąć tłuszcz z okolić nad samą piersią, gdzie często tworzy się nieestetyczna fałdka, wypływająca nawet z idealnie dobranego stanika.
Warto jest zwrócić uwagę na fakt, iż samej liposukcji piersi nie można wykonać w przypadku bardzo dużych piersi, gdyż wtedy konieczne jest wykonanie plastyki nadmiaru skóry.

Redukcja piersi – korekta kształtu piersi za pomocą liposukcji - przebieg zabiegu

Liposukcja wzgórka nad piersią, łączącego obszar między piersią, a pachą jest mało inwazyjnym zabiegiem, który trwa około 45 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz miejscowa bolesność. Szwy po małych nacięciach, służących do włożenia kaniuli odsysającej tłuszcz, zdejmowane są po 7 -14 dniach. Po zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz modelujący przez około 1-2 miesiące. Tak długi okres noszenia bielizny jest konieczny, gdyż zapobiega on rozciągnięciu skóry.

Redukcja piersi – korekta kształtu piersi za pomocą liposukcji - orientacyjny koszt zabiegu

Orientacyjny koszt zabiegu: liposukcja okolicy pachowej ok. 3.000 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (0)

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie