Zarejestruj / Zaloguj
Jak można wykorzystać nadmiar tłuszczu?

wykorzystanie tłuszczu

Obecnie wykonywane są zabiegi modelowania ciała za pomocą własnego tłuszczu. Operacje takie można nazwać „spełnieniem marzeń” wielu kobiet, które zazwyczaj patrząc w lustro chciałyby „trochę tu odjąć, a tam dodać”.Chirurgia plastyczna stanęła na wysokości zadania i spełniła powyższe życzenie, gdyż zabiegi modelowania ciała za pomocą własnego tłuszczu są już powszechnie wykonywane.

Operacje tego typu, czyli rzeźbienia ciała za pomocą materiału pobranego od pacjentki/ka, wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. W bardzo dużym uproszczeniu, polega ona na pobraniu tłuszczu podczas liposukcji od pacjenta/ki, wymieszania go z innymi komórkami pochodzącymi z ciała, włączając w nie komórki macierzyste, a następnie wstrzyknięciu (wtłoczeniu) takiej substancji w miejsce wymagające korekty (powiększenia). Zazwyczaj operacje pobrania tłuszczu i wtłoczenia go w inne partie ciała, wykonywane są celem augmentacji piersi (powiększenia piersi).

Implanty piersi nie zależnie od tego czy są silikonowe, czy wypełnione solą fizjologiczną, nie są idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety. Zwłaszcza tej, która ma bardzo delikatną, filigranową figurę. Poza tym w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet chce uzyskać po operacji jak najbardziej naturalny efekt powiększenia piersi. Augmentacja piersi kwasem hialuronowym była przez jakiś czas dobrą alternatywą, lecz gdy można stanąć wobec wyboru powiększenie piersi materiałem pobranym z własnego ciała, a modelowaniem biustu tylko na 24 miesiące preparatem na bazie kwasy hialuronowego niewątpliwie większość osób skłoni się ku pierwszej opcji.

Operacja powiększania piersi za pomocą tzw. fat graftingu jest bezpieczna i nie jest powiązana z wykonywaniem nacięć. Pobranie tłuszczu wykonywane jest kaniulą, która nakłuwa ciało. Najczęściej materiał pobierany jest z brzucha lub ud. Odwirowany tłuszcz jest później wstrzykiwany w piersi również przez kaniulę. Cały zabieg łącznie z przygotowaniem tłuszczu do wstrzyknięcia (odwirowaniu go w specjalnej wirówce) trwa ok. 2 – 3 godzin. Dziurki po nakłuciach ładnie się goją i nie wymagają zakładania szwów, a jedynie plasterków zasklepiających ranki. Po tego typu zabiegu kobieta może odczuwać dyskomfort, a jej piersi mogą być opuchnięte. Stan ten jednak mija po około 3 – 4 dniach.

Orientacyjny koszt zabiegu: 20.000 PLN

Powyższy artykuł ma charakter ogólnie informacyjny i nie zawiera treści medycznych.
Komentarze (15)

awatar
~Kamillla napisała:
2014-09-30 11:25:05
Ja robiłam powiększanie piersi własnym tłuszczem i mogę polecić :) nie ma się czego bać, ale trzeba pamiętać że to powiększanie o jeden rozmiar a nie do monstrualnych rozmiarów :) trzeba też zatroszczyć się żeby tkanka tłuszczowa była dobrze oczyszczona z lipidów, krwi itd., ja byłam w klinice która używa do tego Puregraft a nie jakiegoś tam wirowania co mało daje, szkoda byłoby mi kasy na nieskuteczne zabiegi dlatego trzeba poszperać w internecie i popytać zanim się podda zabiegowi, no i oczywiście mieć świadomość że się nie powiększy o kilka rozmiarów :)

awatar
~Nikita napisała:
2014-06-23 19:59:12
Najlepszą specjalistką od tego typu zabiegów jest dr Urszula Brumer. Doradziła mi liposukcję brzucha i przeszczepienie tłuszczu w biust. Dzięki temu moja figura wygląda teraz prawie tak idealnie jak zawsze chciałam, żeby wyglądała. Operacja przebiegła bez bólu (miałam znieczulenie) i bez komplikacji (wspaniała opieka lekarska). Cieszę się, że w praktycznie jeden dzień pozbyłam się kompleksów, z którymi miałam problem przez lata...

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie