Zarejestruj / Zaloguj
Body Jet - nowy wymiar modelowania sylwetki

body jet

Metoda Body Jet ® jako jedyna na rynku pozwala na pełne modelowanie ciała. Podczas jednego zabiegu można odessać nadmiar tkanki tłuszczowej z pewnych okolic i przeszczepić ją w inne okolice np.: usunąć tkankę tłuszczową z okolic brzucha i talii a uzyskanym tłuszczem powiększyć lub ujędrnić piersi.
 Nowy wymiar modelowania
Dzięki technologicznemu zaawansowaniu urządzenie Body Jet ® niesie ze sobą niespotykaną dotychczas możliwość i atut. Metoda ta pozwala na uzyskiwanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą być wykorzystane do reimplantacji (powiększania piersi, powiększanie ust, modelowanie pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii i zabiegach wycięcia guzków, wypełniania zmarszczek i modelowani twarzy, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków). Pozyskany w procesie odsysania tłuszcz jest bowiem najbardziej naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem. Body Jet ® to jedyna metoda, która pozwala na pozyskanie tkanki o niezniszczonej strukturze i najwyższej jakości. Materiał ten daje większą gwarancję na utrzymanie się wypełnienia w modelowanych obszarach, co było dotychczas problemem przy zastosowaniu innych sposobów pozyskiwania tkanki tłuszczowej. Zabiegi reimplantacji wykonywane są podczas jednej sesji operacyjnej z odsysaniem. Usuwane podczas zabiegu Body Jet ® komórki tłuszczowe odprowadzane są do specjalnego lipokolektora.

Jego zadaniem jest filtrowanie tkanki tłuszczowej w celu wypreparowania najwyższej jakości materiału autogennego do przeszczepu. Materiał ten podawany jest w modelowane miejsca  cienką kaniulą. Metoda ta ma wiele różnorakich, dodatkowych zalet. W przypadku zabiegu powiększania piersi wyeliminowane zostaje powstawanie liniowych blizn oraz zjawisko "nienaturalności" występujące przy implantach silikonowych. Tak przeszczepiony tłuszcz jest najbardziej trwałym i wydajnym wypełniaczem. Tylko niewielka jego część ulega stopniowemu, nieodwracalnemu wchłonięciu. Reszta wypełniacza doskonale się stabilizuje, "sieciuje" z tkanką piersi nadając jej nowy, pełniejszy kształt. Efekt ten można dodatkowo zmaksymalizować poprzez dodanie do przeszczepu osoczowych czynników wzrostu, pozyskiwanych przed zabiegiem z krwi operowanej osoby, poprzez zastosowanie najnowszej generacji wirówki osoczowej. Osoczowe czynniki wzrostu dodatkowo pozytywnie wpływają na wgajanie się przeszczepu.

 

O zabiegu Body Jet ®
Unikalność zabiegu Body Jet ® wynika z zastosowania po raz pierwszy metody WAL (water-jet assisted liposuction). Metoda ta polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu poprzez niewielkie nacięcie w skórze lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu w kształcie wachlarza, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Strumień ten ma moc podobną do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie wywołuje efektu "rozrywania" tkanki. Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając adipocyty, czyli niepożądane komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Płynna praca lekarza, bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny i całkowicie atraumatyczny przebieg zabiegu. Ruch kaniuli odbywa się zgodnie z zasadą "to płyn wskazuje drogę, a kaniula po prostu podąża za nim i penetruje "miękkie miejsca". Struktury funkcjonalne takie jak nerwy i naczynia krwionośne są po prostu przemieszczane przez strumień i w ten sposób nie doznają zniszczeń mechanicznych. Po spełnieniu swego zadania, podawany kaniulą płyn, jest natychmiast usuwany poprzez odessanie tą samą kaniulą.


Tkanka tłuszczowa przed przejściem kaniuli  i  po wyjęciu kaniuli

 

Równoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu. Aplikowany płyn nie gromadzi się w tkance, nie wywołuje obrzęku, a strumień nie powoduje uszkodzeń mechanicznych w tkance, opuchlizny i krwiaków. Moc strumienia oraz siła ssania może być regulowana i dostosowana do różnej struktury tkanki tłuszczowej.

 
Strumień, który służy do uwolnienia komórek tłuszczowych i późniejszego ich wypłukania zawiera też środki przeciwbólowe i obkurczające naczynia krwionośne. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle 1 - 3 % krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić nawet  do 40 % w danej próbce.

 

Pomimo technologicznego zaawansowania urządzenia Body Jet ® ostateczny efekt zabiegu będzie zależał od kwalifikacji i doświadczenia lekarza go wykonującego, tak więc lepiej wybrać specjalistę chirurgii plastycznej, który ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Ze względu na własne bezpieczeństwo bardzo ważna jest możliwość pozostania w klinice, pod opieką wykwalifikowanego personelu, co najmniej do następnego dnia po zabiegu.  Aby określić dokładnie możliwości jakie daje urządzenie Body Jet ® u każdej osoby i jakie efekty w modelowaniu sylwetki możemy uzyskać, należy umówić się na indywidualną konsultację.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (2)

awatar
bsummers napisała:
2011-06-27 19:16:28
cenowo faktycznie trochę niedostępny, ale warto dowiedzieć sie więcej i zabiegu. brzmi ciekawie!

awatar
hogapoga napisała:
2011-04-20 21:12:43
Bardzo zaawansowana technologia... Chociaż dziwnie jakoś to brzmi, ze tłuszcz np. z ud mógłby być użyty do powiększenia biustu... Pewnie kiedyś takie zabiegi będą normą. Niestety na razie cenowo niedostępne dla wielu z nas...

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie