Zarejestruj / Zaloguj
Transplantacja brwi

transplantacja brwi

Cienkie brwi lub całkowity ich brak od dawna są nie już modne. Obecnie w kanonie piękna są gęste, wyraziste brwi, których przebieg jest dobrze wyprofilowany. Niestety nie każdy został obdarzony przez naturę takim atutem urody, jakim są dobrze ukształtowane brwi. Niewątpliwie nadają one wyrazu całej twarzy, to one sprawiają, że spojrzenie jest wyjątkowe, a czasami porażająco piękne.Ich kształt musi być odpowiednio dopasowany do proporcji twarzy, a zwłaszcza układu nosa i oczu. Podczas regulacji powinno się pamiętać, iż należy je dopasować do kształtu twarzy, ale muszą one zachować swą pierwotną linię.

Transplantacja włosów w okolice brwi ma na celu zagęszczenie istniejących brwi lub też odtworzenie utraconych brwi np. na skutek blizn pooparzeniowych. 

Przeszczepy włosów w okolice brwi są od lat praktykowane, ale głównie w klinicznych przypadkach dla celów odtwórczych np. po wycięciu nowotworu skóry z okolic czoła. Obecnie zabieg taki zyskał na popularności zwłaszcza u kobiet, które zapragnęły pomóc naturze i mieć piękne uwodzicielsko zarysowane oczy.

Transplantacja włosów w łuk brwiowy wymaga ogromnych umiejętności od transplantologa, gdyż brwi są inne od włosów, rosną w różnych kierunkach. Właściwie to one leżą na skórze. Dlatego też transplantacja włosów w okolice brwi jest niezwykle trudnym zabiegiem i wymaga ogromnej precyzji od chirurga. Chodzi głównie o to, żeby nadać brwiom naturalny kształt i wszczepić włosy w odpowiednim kierunku. Mieszki włosowe pobierane są z głowy. Zazwyczaj chirurdzy obierają metodę mikrograftów, która precyzyjnie formuje brwi. Drobne mikro-szczepy (porównywane do nano-szczepów), wkładane są poprzez nakłucia w okolicę brwi.

Minusem nowych przeszczepionych brwi jest, fakt iż tak samo jak włosy trzeba je umiejętnie przycinać.

Koszt operacji może sięgać nawet 10.000 PLN.
Komentarze (5)

awatar
ruda_kita napisała:
2013-11-27 22:48:35
czytałam o tych i podobnych zabiegach
wiem ze za grnica można je przedłużać jak u nas rzesy
szkoda tylko ze to takie drogie

awatar
ROZZEN napisała:
2013-06-09 11:42:23
Nigdy nie interesowałam się za bardzo tym tematem,sama brwi mam jak należy nie muszę
przywiązywać wiele uwagi,jednakże muszą by ładne żeby oddawały wyraz twarzy.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie