Zarejestruj / Zaloguj
Korekta kształtu brody - wszczepienie silikonowego implantu

broda, silikonowy implant

Korekta brody poprzez wszczepienie silikonowego implantu ma na celu nadanie jej ładnego, nowego kształtu. Obecnie tego typu zabiegi są uważane za bezpieczną metodę poprawy konturu twarzy. Szeroka gama rodzajów oraz wymiarów silikonowych implantów zapewnia osiągnięcie pożądanych efektów. Wybierając odpowiednio dopasowaną silikonową wkładkę można pozbyć się zbyt wklęsłej brody lub znacznie ją sobie powiększyć. Korekta kształtu brody – przypadki, w których zabieg jest stosowany

Korekta kształtu brody zazwyczaj jest proponowana pacjentom z:
- „wklęsłą” brodą,
- nieproporcjonalną wielkością brody do nosa,
- brodą w kształcie księżyca,
- brodą, na której jest wykształcony malutki podbródek,
- zniekształconą brodą bez wyraźnej definicji konturu.

 

Korekta kształtu brody – rodzaje silikonowych implantów
Istnieje wiele problemów związanych z anatomią brody. Różne kształty jej oraz zniekształcenia zrodziły potrzebę zaprojektowania i wyprodukowania szeregu silikonowych. implantów
Wśród szerokiej gamy kształtów wkładek silikonowych możemy wyróżnić implanty o kształcie:
- anatomicznym wydłużonym,
- anatomicznym symetrycznym,
- zaokrąglonym,
- bardzo wąskim,
- standartowym,
- wklęsłym.

 

Korekta kształtu brody – ogólna charakterystyka zabiegu
Zabieg implantacji wkładki silikonowej do brody odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa od 30 – 120 minut. Czasami dla zapewnienia pełnego komfortu pacjentowi podaje się znieczulenie ogólne. Wszczepienie impalntu może odbyć się poprzez nacięcie wykonane po wewnętrznej stronie ust lub pod brodą. Wykonanie cięcia wewnątrz ust wyklucza całkowicie ryzyko powstania blizn. Poprzez bardzo mało nacięcie, lekarz precyzyjnie wsuwa wkładkę. Końcowy etap zabiegu polega na założeniu szwów. Nacięcie wykonane pod brodą również jest niewidoczne, gdyż szwy są ukryte w naturalnym załamaniu skóry.

 

Korekta kształtu brody – rekonwalescencja
Bezpośrednio po zabiegu pacjent/ka może odczuwać dyskomfort, jednak wszelki ból może być skutecznie kontrolowany przez leki przeciwbólowe. Jeśli nacięcia wykonane były we wnętrzu ust, to pacjent/ka przez pierwszą dobę po zabiegu będzie musiał/ła spożywać pokarmy płynne. Ponadto, na twarzy może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie oraz lekkie zasinienie. Przez około 7 dni po zabiegu nie należy wykonywać nadmiernych ruchów mimicznych oraz nie dotykać obszaru poddawanego zabiegowi. Zaleca się również dużo odpoczynku z uniesioną głową na kilku poduszkach oraz robienie zimnych okładów.

 

Korekta kształtu brody – efekty zabiegu
Chirurgiczne wszczepienie implantu w brodę przynosi trwałe efekty w postaci:
- poprawy owalu twarzy,
- nadania ładnego kształtu brodzie,
- pozytywnej zmiany wyglądu całej twarzy.

 

Korekta kształtu brody – ryzyko zabiegu
Implantacja silikonowej wkładki jest powiązana z pewnego rodzaju inwazyjną ingerencją w ciało człowieka. W związku z powyższym istnieje ryzyko:
- wdania się infekcji,
- powstania krwiaka,
- złego gojenia się ran,
- przesunięcia się implantu,
- zniekształcenia konturu twarzy.

 

Korekta kształtu brody – orientacyjny koszt zabiegu implantacji silikonu
Orientacyjny koszt implantacji wkładek silikonowych w brodę 3.000 – 4.000 PLN

 

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
Komentarze (7)

awatar
~nika napisała:
2014-09-17 09:38:48
Dziewczyny napiszcie proszę jak wygląda aktualnie wasza sytuacja.
Powiem szczerze, że byłam już praktycznie zdecydowana na zabieg ale po waszych komentarzach strasznie się przestraszyłam.
Z jednej strony mam dość wstrzykiwania kwasu h., nie wspominając o kosztach, z drugiej jednak przeraziły mnie skutki uboczne.
Zawsze wydawało mi się, że jest to najmniej inwazyjny zabieg spośród wszystkich operacji plastycznych ( bez znieczulenia ogólnego,leżenia w szpitalu, małe nacięcie, krótki okres rekonwalescencji itd.)-przynajmniej tak to wszędzie opisują, a tu takie opinie.
Proszę napiszcie mi jak to wygląda w rzeczywistości, czy długo trwa sam zabieg, co później- długotrwały ból, noszenie opatrunków no i efekty. Czy jesteście z nich zadowolone bo w sumie to podstawa. Jedna z was opisywała , że zmieniał jej się całkowicie wygląd twarzy no i trudno o wydobycie uśmiechu??????????
Doradźcie proszę co zrobić bo jestem w kropce. Brodę mam naprawdę cofniętą, wstrzykuję ok 3 ml kwasu , żeby wyglądać normalnie, tak więc zabieg byłby moim zbawieniem, tylko nie wiem czy nie zbyt dużym kosztem- zdrowia.

awatar
~justyna napisała:
2014-09-07 17:52:55
Mialam tez operowana brode 3 tyg temu I nadal nie mam czucia po prawej stronie dolnej wargi I brody.Jestem zawiedziona ze lekarz ktory mnie operowal I nie powiedzial mi o takich komplikacjach...Bo pewnie bym sie nie zdecydowala...Mam nadzieje ze czucie mi wroci ..Czy ktos ma podobny problem.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie