Zarejestruj / Zaloguj
Korekta kształtu brody - plastyka za dużej brody

broda, korekta

Korekta kształtu brody jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu nadanie twarzy harmonijnego wyglądu. Ładna definicja brody nadaje ładny kontur całej twarzy. Chirurdzy plastyczni, którzy specjalizują się w operacjach korekty kształtu nosa, powiek, czy też brwi w pierwszej kolejności badają na wizycie układ brody.Zdarza się, że przy operacji nosa dla zachowania właściwych proporcji twarzy, lekarz zaleca również zabieg korekty brody.
Wśród wielu problemów anatomii budowy twarzy, dosyć często spotykana jest stosunkowo duża broda. Jej wielkość wprowadza dysproporcje na twarzy człowieka, deformując ją i ujmując jej wiele uroku. Lekarz przygotowując się do zabiegu, planuje dokładnie jak zmniejszyć brodę. Czasami wykonywane są animacje komputerowe, w celu wizualizacji przyszłego wyglądu osoby, która planuje poddać się zabiegowi.

 

 

 

Korekta kształtu brody – przebieg zabiegu
Operacja trwa od 1 – 2 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. W szczególnych wypadkach, gdy pacjent/ka jest bardzo wrażliwa/wy na ból podawane jest mu/jej znieczulenie ogólne. W przypadku za bardzo wystającej brody chirurg musi odpowiednio naciąć skórę w miejscu całkowicie niewidocznym, czyli pod brodą. Czasami lekarz wykonuje nacięcia wewnątrz ust. Następnie chirurg musi odpreparować skórę i dostać się do kości brody. W kolejnym etapie ściera on kość lub jej kawałek precyzyjnie odłamuje. Operacja kończy się założeniem szwów.

 

Korekta kształtu brody – rekonwalescencja
Bezpośrednio po zabiegu miejsce nacięć jest dokładnie opatrywane. Pacjent/ka może odczuwać dyskomfort i lekki ból, który jest odpowiednio kontrolowany środkami przeciwbólowymi. W czasie rekonwalescencji produkty spożywcze powinno przyjmować się w formie płynnej. Po okresie 7 – 10 dni można powrócić do normalnego trybu życia i odżywiania się. Niestety ewentualna opuchlizna i zaczerwienie miejsc pozabiegowych mogą utrzymywać się przez około 6 tygodni.

 

Korekta kształtu brody – efekty zabiegu
Operacja plastyczna brody przywraca naturalne proporcje twarzy człowieka. Zmiana wyglądu brody uwydatni jej innych części piękno. Ponadto, osoba po wykonanym zabiegu nabiera większej pewności siebie.

 

Korekta kształtu brody – orientacyjny koszt zabiegu
plastyka brody 3.000 – 4.000 PLN

 

Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”
Komentarze (3)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-05-25 09:15:34
Nie muszę korzystać z tego rodzaju zabiegu ,broda jest kształtna, ale są takie przypadki u osób które muszą skorzystać,żeby przywrócić proporcję brody.

awatar
~m napisał:
2013-03-26 00:14:14
ja niestety mam wystającą brodę i chciałabym ją zmniejszyć, polecacie może jakieś kliniki lub gabinety w Warszawie gdzie wykonują dobrze ten zabieg?

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie