Zarejestruj / Zaloguj
Blizny pooparzeniowe - ogólna charakterystyka laserów stosowanych do niwelacji blizn

blizny pooparzeniowe

Blizny pooparzeniowe szpecą ciało i są przyczynkiem do złego samopoczucia osób, które przeszły oparzenie. Często pacjenci leczący skutki rozległych oparzeń są załamani swoim wyglądem. Świadomość pacjentów o możliwości leczenia blizn pooparzeniowych już w ich wczesnym stadium powstawania może pozytywnie wpłynąć na cały okres ich rehabilitacji po oparzeniu.Zastosowanie laserów w leczeniu blizn sprawia, iż uzyskanie poprawy wyglądu i przyśpieszenia przekształcenia się blizn ze świeżych w zanikające jest w zasięgu ręki każdego chorego. Ponadto terapia laserowa niesie również pomoc w przypadku leczeniu blizn dojrzałych. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej terapii laserowej zmniejszeniu mogą ulec nierówności grubych blizn. Lasery wysokoenergetyczne mogą być wykorzystywane jako terapia uzupełniająca leczenie zachowawcze (lekami) i chirurgiczne. Laser zdecydowanie przyspiesza cały wieloetapowy proces usuwania blizn. Dzięki niemu możliwości leczenia blizn są znacznie poszerzone i przyczyniają się do znacznej poprawy miejsc pooparzeniowych.

Ogólna charakterystyka stosowanych laserów w leczeniu blizn:

Laser KTP na "świeże blizny"

W pierwszych miesiącach oraz tygodniach po zagojeniu się ran pooparzeniowych można zastosować laser KTP, którego długość fali wynosi 532 nm. Działanie lasera może:
- zapobiec powstaniu blizn przerostowych;
- przyspieszyć dojrzewanie świeżych, czerwonych blizn;
- przekształcić blizny czerwone w blizny zanikające.
W przypadku powstania blizn przerostowych zastosowanie lasera KTP pozwala na zahamowanie rozrastania się blizny. W rezultacie prowadzi do ich zanikania.

Lasr Rubinowy na przebarwienia pooparzeniowe

Zastosowanie lasera Rubinowego, którego długość fali wynosi 690 nm pozwala wyeliminować przebarwienia pooparzeniowe. Jest laserem, który usuwa owłosienie z przeszczepów skóry zawierających cebulki włosowe.

Laser Erbowo-Yagowy na "stare blizny" oraz "świeże blizny przerostowe"

W przypadku bardzo dojrzałych blizn, które przyjęły już postać bardzo twardych, bladych i nierównych zgrubień skóry oraz świeżych blizn przerostowych stosowany jest laser Erbowo-Yagowy o długości fali 2964 nm.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (3)

awatar
anka9290 napisała:
2013-02-14 19:50:42
To dobrze że takie metody wchodzą w życei. One najlepiej pomagają człowiekowi i jego problemami. Blizny to bardzo przykre znaki oszpecenia na ciele. Jeżeli komuś bardzo przeszkoadzaja w unkcjonowanoi w społeczeństwie to czemu by nie pomóc mu. Jka najbardziej za

awatar
odyn24 napisała:
2010-08-30 19:52:32
Blizny po oparzeniach są bardzo szpecące i szczególnie przeszkadzają kobietą. Moja koleżanka jest przykładem tego świetnym. Kilka lat temu została oparzona woda na twarzy po czym zostały jej szpecące blizny. Po powrocie do domu ze szpitala zaczęła unikać kontaktów z ludźmi, przestała wychodzić z domu, spotykać się ze znajomymi. nawet podjęła pracę przez internet. Wpadła w ciężką depresję co było jej dodatkowym problemem. cieszę się, ze dziś są coraz nowsze metody by pomagać kaleczonym ludziom.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie