Zarejestruj / Zaloguj
Rekonstrukcja paznokcia - ogólna charakterystyka procedury w przypadku paznokci zaatakowanych grzybicą

rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia wykonywana jest w przypadku zaatakowania go grzybicą lub zbyt dużego jego wycięcia oraz na skutek innych uszkodzeń płytki paznokcia. Procedura rekonstrukcji paznokci rozpoczyna się od odpowiedniego oszlifowania zniekształconej płytki paznokcia. Czasami uszkodzenie płytki paznokcia grzybicą jest tak duże, iż jej oszlifowanie musi być wykonane w dwóch etapach tzn. podczas pierwszego zabiegu jest ona oszlifowana i po około 2 – 3 tygodniach procedura jest powtarzana.Wszelkie zabiegi wykonywane na stopach zaatakowanych grzybicą wykonywane są z zachowaniem wszelkich możliwych zasad higieny.


Rekonstrukcja paznokcia w przypadku zaatakowania ich przez grzybicę przeprowadzany jest w kilku etapach trwających nawet kilka dni. Na pierwszej wizycie paznokieć jest dokładnie oszlifowywany, a następnie jest on odkażany oraz oprawiany specjalnymi preparatami anty – grzybiczymi.

Przed nałożeniem preparatów rekonstrukcyjnych należy dokładnie oczyścić otoczenie paznokcia, dlatego dana osoba odsyłana jest do domu, gdzie przez okres kilku dni ma stosować specjalne preparaty odkażające buty, stopy oraz wykonywać kąpiele stóp z dodatkiem soli leczniczych.

Po tym okresie dana osoba może powrócić do gabinetu celem wykonania odbudowy paznokcia. Podczas tej wizyty wytrawane są płytki paznokciowe oraz po raz kolejny odkażane i odgrzybiane są paznokcie. Następnie nakładana jest specjalna masa zawierająca substancje przeciwgrzybiczne, która może mieć kolor: opalizujący, bezbarwny lub jasnoróżowy. Ostatnim etapem zabiegu jest pozostawienie masy do całkowitego zastygnięcia.

Zrekonstruowany paznokieć w stanie grzybicznym pozostaje do całkowitego zrośnięcia się paznokcia. Na odrastające paznokcie dana osoba powinna stosować odpowiednie preparaty przeciwgrzybiczne.

Po zabiegu dana osoba jest informowana o tym, jak powinna dbać o zrekonstruowany paznokieć oraz o odrastającą płytkę, tak aby zapobiec przyszłym nawrotom choroby. Obecnie dostępna jest szeroka gama preparatów zawierających środki o działaniu antygrzybicznym np. clotrimazol. Preparaty takie powinno stosować systematycznie oraz długotrwale, gdyż leczenie przeciwgrzybiczne wymaga ogromnej cierpliwości i wytrwałości w stosowaniu leków.

Orientacyjny koszt zabiegu: rekonstrukcja jednego paznokcia 100 – 300 PLN.

 

Powyższy artykuł ma charakter ogólnie informacyjny i nie zawiera treści medycznych.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (1)

awatar
uli3331 napisała:
2010-07-07 17:24:18
Moja koleżanka czekała na taki artykuł. Dzięki w jej imieniu:-)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie