Zarejestruj / Zaloguj
Nici Aptos - lifting twarzy i szyi

nici aptos, lifting

Na skutek starzenia człowiek traci zwięzłość tkanek budujących skórę. Tłuszcz stanowiący naturalną podporę dla skóry zaczyna zanikać powodując rozluźnienie jej struktury. Obszarami twarzy najdotkliwiej odczuwającymi ten brak elastyczności skóry są policzki, brwi, okolice oczu, ust oraz szyi. Najszybciej opadać zaczynają policzki i łuki brwiowe kreując w ten sposób zmęczony, starczy wygląd. Z tego też powodu zarówno kobiety jak i mężczyźni po trzydziestce zgłaszają się do klinik z prośbą o poradę. W ich przypadku nie ma jednak potrzeby sięgania po tradycyjne, operacyjne metody liftingu. Lekka korekta twarzy będzie w zupełności wystarczająca.


Zabieg polegający na implementacji nici Aptos® jest mało inwazyjną metodą modelującą kontur twarzy. Lifting Aptos® zapewnia szybki efekt podniesienia skóry oraz nadania młodzieńczych rysów twarzy bez użycia skalpela.
Zabieg polecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom będącym najczęściej w wieku 30-50 lat, rzadziej osobom starszym.

Rodzaje i budowa nici Aptos®
Według rodzaju nici można podzielić na:
- nici chirurgiczne z biozgodnego metalu;
- nici chirurgiczne z wchłanialnego polimeru;
- nici z materiału biologicznego.
Każda nić posiada haczykowate ząbki, które tworzą ukośne krawędzie z ostrymi końcówkami na całej swojej długości. Wystające szpikulce zapewniają poruszanie się nici w jednym kierunku poprzez tkanki i zapobiegają przesuwaniu się nici w kierunku przeciwnym do ich wprowadzenia.

 

Obszary poddawane zabiegowi:
- łuki brwiowe;
- policzki;
- żuchwa;
- szyja.

 

Przebieg zabiegu
Zabieg iniekcji nici Aptos® jest powszechnie uważany za mniej inwazyjny nawet od tzw. częściowego liftingu twarzy, ponieważ przeprowadza się go szybciej i przy użyciu niedużej ilości narzędzi chirurgicznych (zabieg liftingu Aptos® trwa przeciętnie około 40-90 minut).
Przed rozpoczęciem właściwych działań twarz pacjenta jest dokładnie oczyszczana. Następnie lekarz podaje miejscowe znieczulenie. Jest ono mieszaniną lidokainy, epinefryny, roztworu saliny oraz węglanu sodu. Miejsca na skórze, pod którymi będą przebiegać nici zaznacza się specjalnym flamastrem. W kolejnym etapie zabiegu chirurg upewnia się najpierw, czy operowany obszar twarzy jest dobrze znieczulony, a następnie specjalną długą igłą wprowadza nici Aptos® w tłuszcz podskórny, wzdłuż wcześniej zaznaczonych krawędzi. W efekcie iniekcji nici następuje skupienie tkanek miękkich skóry twarzy. Dzięki temu nasze oblicze nabiera nowych konturów, wcześniej utraconych na skutek zwiotczenia skóry. Zbieżne ząbki nici utrzymują uniesione tkanki w wymaganej pozycji oraz zapewniają im podporę wraz z umocowaniem.
Pionierką w wykonywaniu zabiegów przy użyciu nici Aptos® była dr Marlen A. Sulamanidze, która jako pierwsza przeprowadziła taką operację w Klinice Korekcji Plastycznej Rosyjskiej Akademii Chirurgicznej.

 

Rekonwalescencja
Pacjent może powrócić do codziennych czynności bezpośrednio po iniekcji nici Aptos®. Dla lepszego efektu całej procedury zalecane jest jedynie wstrzymywanie się od wykonywania nagłych oraz wymagających mocnego napięcia mięśni twarzy ruchów mimicznych. Osoby, które już przeszły wszczepienie nici, porównują odczucia pozabiegowe do bólu mięśni twarzy, jaki pojawia się podczas intensywnego śmiechu. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się lekkie krwawienie z miejsc nakłuć oraz opuchlizna. Są to efekty zastrzyku z lidokainy i epinefryny. Implementacja nici nie wyklucza przeprowadzania innych operacji plastycznych twarzy w przyszłości.

 

Efekty
Pierwsze rezultaty pojawiają się po kilku dniach od zabiegu, ale na ostateczny efekt, który utrzyma się przez najbliższe 5-10 lat trzeba czekać od 3-6 tygodni.

 

Orientacyjny koszt zabiegu
Średni koszt jednej nici to:  1 000 PLN
Boczna powierzchnia twarzy: 3 200 PLN
Brwi (podnoszenie brwi):   1 200 PLN
Skronie:    1 200 PLN
Podbródek:     1 200 PLN
Szyja (górna część):    1 200 PLN
Policzki:    2 200 PLN
Policzki góra:    1 400 PLN
Policzki dół:    1 000 PLN

Jeśli jesteś zainteresowana/ny poddaniem się zabiegowi to zapraszamy do zapoznania się z artykułem “Planując operację plastyczną”.

 
Komentarze (2)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-08-01 10:08:00
Dosyć poważny zabieg,umożliwiający na sporo lat piękny wygląd .Jest to duży komfort,takie
efekty widoczne codziennie.

awatar
~kasianoni napisał:
2009-08-10 12:13:00
Witam wszystkich forumowiczów. Pozdrowionka z Katowic.
Kasia

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie