Zarejestruj / Zaloguj
Gore-Tex - implant trwały pełniący funkcję wypełniacza tkankowego

gore-tex wypełniacz

Gore-Tex® - historia wypełniacza
Historia Gore-Tex’u sięga 1971 roku. Był on wtedy stosowany w chirurgii naczyniowej, do rekonstrukcji uszkodzonych żył. Wkrótce odkryto, że może on być również używany w medycynie estetycznej, jako permanentny wypełniacz tkankowy.


Gore-Tex® – zastosowanie w medycynie estetycznej
Gore-Tex to inaczej porowaty politetrafluoroetylen, czyli potocznie ujmując teflon (ten sam materiał, który jest używany do produkcji odzieży nieprzemakalnej). Gore-Tex był stosowany do rekonstrukcji tętnic. Ma on postać skręconych nitek albo ponacinanych pasków. W związku z jego budową nie ulega on wchłonięciu ani bio-degradacji. Minusem stosowania tego wypełniacza jest trudność w jego implantacji oraz fakt, iż może on być widoczny lub wyczuwalny pod skórą. Natomiast bezdyskusyjnym plusem wypełniacza jest to, że można go łatwo usunąć w przypadku reakcji alergicznej organizmu człowieka lub z innych powodów. Jego zaletą jest również to, że wiąże się z otaczającą tkanką, co zabezpiecza pacjenta przed ewentualnym przemieszczaniem wypełniacza.
Gore-Tex posiada atest amerykańskiego stowarzyszenia FDA.

 

Gore-Tex stosowany może być do:
- wypełniania warg,
- wypełniania zmarszczek nosowo-wargowych,
- modelowania grzbietu nosa,
- wypełniania okolic jarzmowych,
- wypełniania niektórych blizn,
- wypełniania wklęsłej brody.

 

Gore-Tex® – ogólna charakterystyka zabiegu
Jego implantacja odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg wykonywany jest przez chirurga plastyka, w znieczuleniu miejscowym. Wprowadzenie Gore-Tex’u w zmarszczkę wymaga wielkiej precyzji i umiejętności lekarskiej. Implant jest wsuwany pod skórę pacjenta poprzez malutkie nacięcie, poniżej obszaru poddawanego kuracji wypełniania (większe nacięcia wymagają zszycia). Cała procedura może zamknąć się już w jednej godzinie.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie, swędzenie oraz swoistego rodzaju ściągnięcie skóry. Na skórze czasami pojawia się opuchlizna i zaczerwienie po wprowadzeniu implantu typu Gore-Tex. W celu zminimalizowania dyskomfortu pozabiegowego zalecane jest stosowanie zimnych okładów.
Nie stwierdzono jeszcze żadnych efektów ubocznych stosowania wypełniacza Gore-Tex. Warto jest jednak wspomnieć, iż nikt jeszcze nie poddał dokładnym badaniom ewentualnego ryzyka związanego z zabiegiem.

 

Gore-Tex® orientacyjny koszt zabiegu
Orientacyjny koszt zabiegu implantacji Gore-Tex 1 000 – 2 000 PLN
Komentarze (1)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-05-15 14:22:57
To jest faktyczne ryzyko ,ponieważ precyzja wielka wykonującego,oraz jeszcze ponadto jes różnie to może organizm reagować ,więc lepiej być ostrożnym.Ja nawet przy dużej kasie bym nie chciała z tego skorzystać

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie