Zarejestruj / Zaloguj
Trychologia - leczenie i pielęgnacja włosów

trychologia włosy

Każdy człowiek rodzi się z „genetycznym zapisem swojej urody”. Wynikiem tego zapisu jest m. in. wygląd i jakość włosów. Pomimo faktu, że w pewnym stopniu jakość włosów człowieka jest w wysokim stopniu uzależniona od uwarunkowań genetycznych, to bezdyskusyjnie o kondycje i ich zdrowy wygląd można dbać na przekór odziedziczonym defektom: skłonnością do łupieżu, przetłuszczania skóry głowy, czy nawet łysienia.Na przeciw pielęgnacyjnym wyzwaniom wychodzi trychologia, czyli nowa nauka o naturalnej pielęgnacji włosów, która jest pomocna w przypadkach:
-    wypadania włosów,
-    wszystkich rodzajów łysienia,
-    tłustej skóry głowy,
-    łojotokowego zapalenia skóry głowy,
-    swędzenia i podrażnienia skóry głowy,
-    łupieżu suchego i tłustego,
-    łuszczycy.

Trychologia jest nową dziedziną nauki, którą można uplasować na pograniczu dermatologii oraz medycyny estetycznej. Szeroko pojmowana trychologia jest nauką, która zajmuje się kompleksową pielęgnacją wszystkich rodzajów włosów oraz pomaga leczyć skórę głowy.
Trychologię można postrzegać na wielu płaszczyznach:
-    na płaszczyźnie codziennej pielęgnacji włosów, która polega na właściwym dobraniu kosmetyków i stosowaniu ich w domu
-    na płaszczyźnie profilaktyki, czyli działań zapobiegawczych wykonywanych w gabinecie oraz w domu
-    na płaszczyźnie pielęgnacji, która ma na celu „leczenie” schorzeń skóry głowy i jest wykonywana w gabinecie oraz w domu.

Jednym z celów trychologii jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom działania zanieczyszczonego środowiska na włosy oraz skórę głowy. Obecnie problem wypadania włosów jest dosyć powszechny z powodu wzrostu emisji spalin, różnego rodzaju promieniowania emitowanego przez urządzenia elektroniczne.
Poprzez dostarczenie do skóry głowy odpowiedniej ilości składników odżywczych „uśpione” meszki włosowe można pobudzić do wzrostu poprzez przyspieszenie przepływu krwi w skórze głowy. Trychologia ma właśnie za zadanie wykorzystanie naturalnych metod do pobudzenia skóry głowy do odbudowy włosów oraz kompleksowego dbania o jej kondycję.
Komentarze (7)

awatar
~marta napisała:
2014-11-09 13:14:39
Czarna rzepa jest ok, dobry jest też bambus, zawiera o wiele więcej krzemu który wzmacnia włosy, można go znależć np w tabletkach vitapil

awatar
karolinaka napisała:
2014-04-27 22:56:31
Ja korzystałam z usług fryzjerki, która posiada w gabinecie takie urządzenie do badania stanu włosów. Okazało się, że moje włosy są strasznie oklapnięte, ponieważ skóra głowy jest zabrudzona, czego na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać. Kazała odstawić tłuste produkty i stosować zwykły szampon z czarnej rzepy, a odżywkę (jeśli już muszę) to nakładać na same końce włosów. Dobrze, że w Polsce pojawiają się specjaliści także z dziedzin, które dotychczas były zupełnie obce. Oby tak dalej!

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie