Zarejestruj / Zaloguj
Przeciwdziałanie wypadaniu włosów

wypadanie włosów

Człowiek traci włosy każdego dnia. Ich wychodzenie jest najbardziej zauważalne podczas mycia i czesania głowy. Jeśli dzienna utrata włosów nie przekracza 100, to nie ma powodów do obaw. Cykl wzrostu włosa obejmuje fazę wzrostu, spoczynku i wypadania. Cykl ten powtarza się w ściśle określonym rytmie.Jeśli natomiast wypadanie włosów zaczyna być nadmierne i wzbudza niepokój, to należy bezzwłocznie iść na wizytę do dermatologa. Kiedy wypadanie włosów przekracza ok. 100 sztuk i włosy zaczynają wychodzić po lekkim ich pociągnięciu w dużej ilości, to mogło dojść do zaburzeń, które powinien zbadać i określić lekarz.

Problem wypadania włosów w szczególności dotyczy mężczyzn, zwłaszcza po 20 roku życia. Przeważa u nich typ łysienia androgenowego, który dotyczy większości przypadków, czyli aż połowy męskiej populacji. Łysienie takie polega, na stopniowej i postępującej utracie włosów na skroniach, czole oraz szczycie głowy.

Łysienie typu męskiego w większość przypadków zdeterminowane jest uwarunkowaniami genetycznymi, czyli przekazywanej z pokolenia na pokolenie nadwrażliwości mieszków włosowych na działanie DHT (dihydrotestosteron), czyli aktywnej formy testosteronu. Hormon niszczy mieszki włosowe, poprzez ich stopniowe zmniejszanie. Część mieszków włosowych przechodzi w stan uśpienia oraz skraca się faza wzrostu włosa. W rezultacie włosy zaczynają wyrastać słabsze i cieńsze.

Niestety, dla mężczyzn, którzy tracą włosy nie ma dobrych wiadomości, gdyż jeszcze nie opracowano skutecznej metody zapobiegającej łysieniu. Środki dostępne w aptek nie gwarantują ochrony przed wypadaniem włosów. Można jednak stosując je opóźnić proces wypadania włosów oraz wzmocnić i pobudzić mieszki włosowe do wzrostu.

Preparaty przeciw wypadaniu włosów w głównej mierze zawierają substancje poprawiające ukrwienie skóry głowy. W rezultacie, czego więcej substancji odżywczych trafia do mieszków włosowych, faza wzrostu i spoczynku wydłuża się, a skraca się faza wypadania. Preparaty używane zewnętrznie powinny być wzmocnione stosowaniem odpowiedniej diety bogatej w witaminy A i E, cynk oraz stosowanie doustnych leków. Przeciwdziałanie wypadaniu włosów nie jest proste, gdyż wymaga systematyczności przyjmowania witamin oraz stosowania różnego rodzaju „wcierek” i szamponów. Niestety terapia taka nie powinna trwać krócej niż 3 miesiące, a najlepiej jest ją stosować przez okres ok. 6 miesięcy.
Komentarze (43)

awatar
~kaja napisała:
2016-05-13 13:07:07
Warto wzmocnić włosy od środka regularnie stosując suplementy np RevitalHair od ALiness. Ma bogaty skład i dobrze odżywia włosy i je wzmacnia.

awatar
~Iza napisała:
2016-03-22 12:01:46
Ja natomiast zauważyłam, że przy bardzo stresowych sytuacjach włosy zaczynają wypadać mi garściami. Próbuję jakoś opanować nerwy, ale ze stresem trudno wygrać. Dlatego korzystam z mezoterapii osoczem bogatopłytkowym w karboklinice, gdyż terapia bardzo dobrze wpływa na kondycję moich włosów. Co najważniejsze, mniej ich tracę. Staram się też ich tak nie niszczyć suszarką czy prostownicą.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie