Zarejestruj / Zaloguj
Sterowana regeneracja kości - ogólna charakterystyka materiału Bio-Gide®

bio-gide

Przeszczep kości polega na chirurgicznym zabiegu, podczas którego uzupełniana jest brakująca kość specjalnym materiałem (Bio-Oss®). Uzupełnienie kości tym materiałem wspomaga również organizmowi jej odbudowę. Nowo rosnąca kość uzupełnia braki kości oraz wzmacnia ją poprzez połączenie się z nią.Sterowana regeneracja kości polega na położeniu nad przeszczepem cieniutkiej membrany (Bio-Gide®). Membrana stymuluje rozwój nowej tkanki kostnej, przyspiesza gojenie i zapobiega utworzeniu się tkanki bliznowej w okolicach przeszczepu. Zabiegi te mają na celu przygotowanie kości szczęk do wszczepienia implantów.

Bio-Gide® jest materiałem składającym się z wysoko oczyszczonych włókien kolagenowych. Przeszczep kości rozpoczyna się od precyzyjnego i bardzo delikatnego umieszczenia materialu Bio-Oss®. Po umieszczeniu proszkowatego materiału Bio-Oss® nakładana jest na zębodół delikatna membrana Bio-Gide® zabezpieczająca obszar przeszczepu. W ostatnim etapie zabiegu dziąsło zaszywane jest nad gojącą się kością. Bio-Gide® umieszczany jest na powierzchni gojącej i jest swoistego rodzaju barierą ochronną, która zapobiega wrastaniu tkanek miękkich w przestrzeń, która powinna być wypełniona kością. Zadaniem materiału Bio-Gide® jest wspomaganie i stymulowanie gojenia się rany (tkanki kostnej oraz błony śluzowej). Materiał ten wytworzony jest z kolagenu wieprzowego.
Bio-Gide® przyśpiesza proces gojenia i jest swoistego rodzaju barierą ochronną, która umożliwia szybką regenerację kości.

Materiał Bio-Gide® jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje alergii. Jest to produkt podlegający bardzo wysokim rygorom procesu wytwarzania oraz testów sterylności i czystości. Jednym przeciwwskazaniem zastosowania materiału Bio-Gide® jest rozpoznana alergia na kolagen lub produkty przetworzone z wieprzowiny.

Orientacyjny koszt zabiegu: 1.000 – 1.500 PLN.

Powyższy artykuł ma charakter ogólnie informacyjny i nie zawiera treści medycznych.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie