Zarejestruj / Zaloguj
Mini-screws - implanty ortodontyczne

implanty ortodontyczne

Równe zęby, prawidłowo ustawione są z pewnością ujmującą ozdobą człowieka. Niestety nie każdy obdarowany jest przez naturę uwarunkowaniami, które pozwalają na prawidłowy wzrost zębów.Do najczęściej występujących problemów związanych z nieprawidłowym rozstawem zębów można zaliczyć m.in.:
- stłoczenia zębów,
- szpary między zębami,
- tyłozgryz,
- przodozgryz,
- zbyt głęboki zgryz,
- otwarty zgryz,
- zgryz krzyżowy.

Czasami wady zgryzu oraz stłoczenie zębów są bardzo złożone i wymagają specjalnego podejścia ortodonty. Obecnie technika wykonywania zabiegów pozwala na dokonywanie „cudów” w leczeniu krzywizn zębów. Kiedyś nie można było w pełni ustabilizować np. zaburzonej płaszczyzny zgryzowej. Obecnie dzięki implantom ortodontycznym (oryginalna nazwa angielska: mini-screws) można wyeliminować najgorsze defekty.

Mini-screws - implanty ortonontyczne - ogólna charakterystyka

Implanty ortodontyczne mają postać malutkich śrubek. Są one wykonane ze stopu tytanowego, podobnie jak implanty stomatologiczne. Śrubki te wkręcane są w kość i stanowią miejsce zaczepu dla drucików. Dzięki implantom ortodontycznym można skuteczniej przesuwać zęby, a nawet całe grupy zębów.

Mini-screws - implanty ortonontyczne - przebieg zabiegu

Założenie implantów ortodontycznych wymaga wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym, przez chirurga szczękowego. Liczba wwiercanych implantów uzależniona jest od potrzeb danej osoby. Czasami implantowana jest tylko jedna sztuka. Bezpośrednio po zabiegu można odczuwać ból i bardzo dużo dyskomfort. Z relacji osób, które poddane były takiej procedurze wynika, że przez ok. 2 – 3 dni od implnatacji śrub odczuwają tępy ból. Ponadto przez ok. 3-4 dni w jamie gębowej utrzymuje się opuchlizna. Obrzęk i ból uniemożliwiają spożywanie twardych pokarmów przez ok. 7 dni od zabiegu. Wszelki dyskomfort związany z przeprowadzeniem zabiegu można minimalizować przyjmując leki przeciwbólowe oraz spożywając miękkie jedzenie.
Implanty ortodontyczne umieszczane są w kościach szczęki na kilka lub kilkanaście miesięcy. Gdy proces leczenia zakończy się śruby są usuwane z kości.
Komentarze (1)

awatar
ikult06@gmail.com napisała:
2016-07-08 10:01:22
Artykuł jest bardzo pomocny dla mnie , od sierpnia zaczynam leczenie o ortodonty i informacja i mini-screw jest bezcenna dla mnie.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie