Zarejestruj / Zaloguj
Implanty stomatologiczne - ogólna charakterystyka zabiegu chirurgicznego

implanty stomatologiczne

Wszczepianie implantów stomatologicznych jest jedną z metod odtwarzania utraconego uśmiechu. Implanty stanowią swoistego rodzaju alternatywę do stosowania tradycyjnych rozwiązań protetycznych.Są one szansą na pełne i trwałe odbudowanie uśmiechu bez konieczności noszenia protez ruchomym – tak bardzo krępujących zwłaszcza dla młodych osób. Mają one kształt zbliżony do korzenia zębowego.

Najczęściej są one wykonane z czystego tytanu, a czasami z jego stopu pokrytego rozpyloną plazmą tytanową lub hydroksyapatytem – porowatą substancją ceramiczną, która stymuluje wrastanie implantu w żywą tkankę kostną.
Na implantach odbudowywane są korony zębów – mocowane są odpowiednio dobrane rozwiązania protetyczne.

Do zabiegu wszczepienia implantów pacjent/ka jest odpowiednio przygotowywany. Tej procedury nie można przeprowadzać bez perfekcyjnego zaplanowania całego procesu leczenia.

Zabieg wszczepienia implantu przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Sama procedura jest bezbolesna i może trwać od 1 do 2 godzin (w zależności od liczby implantów). Chirurg specjalizujący się w wszczepianiu implantów za pomocą wiertła przygotowuje miejsce, gdzie wprowadzany jest implant (śruba/cylinder tytanowy).
Następnie implantolog sprawdza stabilność wprowadzonego wszczepu.  Po dokładnym zbadaniu stabilności implantu, przechodzi do założenia szwów.

Czytelnikowi mogłoby się wydawać, iż wszczepione śruby, a dokładniej ich wierzchołki będą widoczne - jest to jednak mylne przekonanie. Implanty umieszczone w kości nie są widoczne w jamie ustnej są one przykryte błoną śluzową. Po zabiegu, gdy pierwsza opuchlizna zejdzie pacjent/ka może normalnie użytkować swoją protezę lub inne uzupełnienie protetyczne.

Okres bezpośrednio po zabiegu nie należy do najprzyjemniejszych. Często jest on dosyć kłopotliwy i przyczynia się do dyskomfortu. Są pacjenci/tki. którzy/e narzekają na ból, dziwne rwące uczucie w szczękach lub opuchliznę. Powyższe skutki uboczne są w pewnym stopniu kontrolowane przez leki przeciwbólowe oraz zimne okłady. Po około 7 - 14 dniach szwy nad implantami są zdejmowane.

Po około 3-6 miesiącach przeprowadzany jest kolejny etap zabiegu. Podczas niego mocowane są odpowiednie rozwiązania protetyczne.
Ten zabieg możesz wykonać w:
Komentarze (2)

awatar
~Andy napisał:
2018-02-02 00:35:28
Beata, ja też obawiałem się implantów. Ale teraz są nowoczesne rozwiązania stomatologiczne. Znalazłem ciekawy tekst na temat implantów w 3 dni -zainteresowały mnie właśnie implanty bikortykalne. Mówią o nich implanty w 3 dni, ponieważ czas leczenia jest krotki, zazwyczaj to właśnie 3 dni. Ktoś jeszcze ma doświadczenie z implantami bikortykalnymi? Tekst znalazłem w wyszukiwarce: http://michaldrozdowski.pl/implanty-bikortykalne-implanty-w-3-dni-implanty-bcs/

awatar
~Beata Br napisał:
2014-10-03 12:23:09
kiedyś byłam bardzo zainteresowana trwałym usmiechem dzięki implantom ale musze przyznać ,że kilkuminutowy filmik na YT oraz opinie znajomyc stanowczo mi to wypersfadowałyz głowy... do dziś jestem przerażona tym zabiegiem chociaz może on być zrobiony w narkozie i nie będę odczuwać poza bólem wiekich zmian a na ból zawsze sposoby są..

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie