Zarejestruj / Zaloguj
Co to jest implant?

implant

Leczenie implantologiczne ma wiele zalet w porównaniu ze stosowaniem bardzo konwencjonalnych i przestarzałych protez zębowych.


 

Implanty stanowią alternatywę dla zdrowych zębów, ponieważ nie tylko zastępują koronę, ale przed wszystkim zakotwiczają ząb w kość szczęki lub żuchwy, pozwalają odzyskać zdrowy i piękny uśmiech i przywracają tzw. „trzecie zęby”.

 

Implant to sztuczny element konstrukcyjny przypominający korzeń zęba. Jest to pusta w środku, śruba o kształcie cylindrycznym lub stożkowym, o średnicy około 3 - 4 mm i długości od 7 do 21 mm, wykonana z tytanu lub jego stopów.
Powierzchnia implantów jest pokryta rozpyloną plazmą lub hydroksypatytem (porowatą substancją ceramiczną), która ma za zadanie stymulować wrastanie żywej tkanki kostnej.
Na implancie mocuje się koronę, która do złudzenia przypomina normalny ludzki ząb, lub protezę, która dzięki implantom uzyskuje bardzo dobrą stabilizację.

Materiał z którego są zbudowane implanty nie może być rakotwórczy, toksyczny, radioaktywny, a także powodować korozji. Musi być całkowicie nieszkodliwy dla organizmu człowieka. Wszystkie wymienione kryteria spełnia tytan, który zajmuje w przyrodzie dziewiąte miejsce pod względem obfitości występowania.
W stanie naturalnym występuje jako dwutlenek tytanu, jako minerał miękki, ale bardzo wytrzymały. Aby uzyskać tworzywo biozgodne o zwiększonej wytrzymałości, utworzono jego stop.
W implantach stomatologicznych stosowany jest specjalnie wyizolowany czysty tytan, którego składowe to: 99,75 % to tytan, 0,05 % żelazo, 0,1 % tlen, 0,03 % azot, 0,05 % węgiel, i 0,012% wodór.

Nie ma zgodności wśród badaczy i naukowców jaki kształt powinien mieć implant. Dlatego też można spotkać różnorodne jego kształty.

Współczynnik powodzenia wszczepienia implantów stomatologicznych jest na świecie bardzo wysoki. Zawdzięczamy to tytanowi – materiałowi, z którego wykonany jest implant.
Jednakże cały czas są prowadzone badania, które mają na celu udoskonalenie powierzchni implantów, aby do minimum skrócić okres gojenia i zredukować do minimum ryzyko odrzutu wszczepu.

Pacjenci nie mają bezpośredniego wpływu jaki implant zostanie im wszczepiony. Wyboru dokonuje stomatolog implantolog w zależności od systemu na jakim pracuje. Jednakże nie wszystkie implanty dają jednakową pewność przyjęcia się oraz długotrwałość ich  bezpiecznego użytkowania.

 

 
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie