Zarejestruj / Zaloguj
Terapia Photodynamic na zmiany skórne - przebieg zabiegu

terapia fotodynamiczna zmiany skórne

Terapia fotodynamiczna PDT (w języku ang. photodynamic therapy) jest metodą leczenia wykorzystywaną w medycynie i ostatnimi czasy została zaabsorbowana przez medycynę estetyczną. Jest to swoistego rodzaju forma śwaitłoterapii. Wykorzystuje złożone procesy fizykochemiczne, które zachodzą po uaktywnieniu światłem zaaplikowanego wcześniej światłoczułego związku chemicznego.W wyniku połączenia działania intensywnego światła IPL z kwasem aminolewulinowym następuje zniszczenie struktur komórkowych w obszarze zmian patologicznych na skórze. Jest to minimalnie inwazyjny zabieg, który nie jest powiązany z odczuwaniem jakiegokolwiek bólu przez pacjenta/kę.

Terapia fotodynamiczna PDT – zalecenia do przeprowadzenia zabiegu
Zabieg fotodynamiczny może być przeprowadzany m. in. w przypadku występowania:
 - przebarwień skóry,
 - starczych przebarwień skóry,
 - narośli na skórze,
 - brodawek,
 - zmian trądzikowych,
 - plamek po stanach zapalnych,
 - brązowych pieprzyków,
 - innych zmian skóry.

Terapia fotodynamiczna PDT – przebieg zabiegu
Procedura nie wymaga od osoby jej poddawanej żadnego przygotowania. Zabieg składa się z dwóch etapów, pomiędzy którymi jest 3 godzinna przerwa. Pierwszym etapem terapii jest przygotowanie zmiany skórnej, poprzez nałożenie specjalnym aplikatorem kwasu aminolewulinowego. Na miejsce pokryte lekiem zakładany jest opatrunek okluzyjny (obszar zabiegowy pokrywany jest specjalną folią, która przyspiesza wchłanianie leku). Po około 3 godzinach następuje kumulacja kwasu w komórkach patologicznych, wtedy lekarz przechodzi do drugiego etapu zabiegu, jakim jest naświetlanie skóry. Podczas, którego dochodzi do absorpcji energii przez komórki z nagromadzonym lekiem oraz rozpoczęcia reakcji wolnorodnikowej prowadzącej do śmierci komórek patologicznych.

Terapia fotodynamiczna PDT – bezpośrednio po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu powstaje powierzchniowa rana, tylko w obszarze występujących kiedyś zmian skórnych. Goi się ona przez około 7 – 31 dni, w zależności od rozległości. Ostateczny efekt jest bardzo dobry.

Terapia fotodynamiczna PDT – efekty zabiegu
Zabieg przynosi natychmiastowe efekty w postaci rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry. Wszelkie przebarwienia zanikają, a skóra wydaje się być odmłodzoną i rozjaśnioną. Dodatkowym efektem zabiegu jest delikatne wygładzenie zmarszczek.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie