Zarejestruj / Zaloguj
Terapia Photodynamic - terapia likwidująca wszelkie przebarwienia na skórze

terapia photodynamic przebarwienia

Na skórze człowieka często pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia, które czasami wyglądają bardzo nieestetycznie. Zwłaszcza, jeśli utworzą się na bardzo widocznych obszarach ciała np. na twarzy lub dekolcie.Mogą mieć one postać:
 - plamek starczych,
 - tzw. pieprzyków,
 - popękanych naczynek tzw. rumienia,
 - plamek po stanach zapalnych.
Powyżej wymienione zmiany na skórze są bardzo trudne do wyeliminowania. Wielokrotnie kobiety oraz mężczyźni zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych z prośbą o ich usunięcie. Niestety w takich przypadkach przeciętna placówka nie poradzi sobie z takim problemem, gdyż do wykonania skutecznego zabiegu potrzebne są odpowiednie urządzenia.

Terapia fotodynamiczna PDT (w języku ang. nazwa brzmi Photodynamic Therapy) jest kombinacją łączącą działanie intensywnego światła IPL z kwasem aminolewulinowym. Zabieg taki może być wykonany jedynie przez lekarza, który został odpowiednio przeszkolony. Wie on, bowiem, jakie dawki kwasu dobrać oraz, jak ustawić urządzenie emitujące intensywne światło pulsacyjne.

Terapia Photodynamic PDT – ogólna charakterystyka techniki zabiegu
Terapia Photodynamic została zaabsorbowana przez medycynę estetyczną w celu niwelowania wszelkich przebarwień ze skóry. Wcześniej była wykorzystywana w leczeniu nowotworów. Procedura wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga hospitalizacji. Terapia ta polega na wykorzystywaniu do zabiegu substancji, która aktywuje się pod wpływem ekspozycji na światło IPL. W rezultacie jej uaktywnienia powstaje molekuła tlenowa, która niszczy komórki znajdujące się w sąsiedztwie. Dokładniej ujmując powstałe w wyniku procesu PDT formy tlenu indukują w komórce efekt cytotoksyczny, na skutek, którego dochodzi do dezintegracji struktur wewnątrzkomórkowych oraz zmiany informacji genetycznej. W wyniku wyżej opisanego procesu dochodzi do śmierci patogicznej komórki.

Terapia Photodynamic PDT – efekty zabiegu
Zabieg przynosi natychmiastowe efekty w postaci rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry. Wszelkie przebarwienia zanikają, a skóra wydaje się być odmłodzoną i rozjaśnioną. Dodatkowym efektem zabiegu jest delikatne wygładzenie zmarszczek.
Komentarze (2)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-11-07 14:03:09
Efekt natychmiastowy to najlepsza wiadomość dla osoby która poddała się temu zabiegowi.
Ponieważ bywa to różnie ,a najlepiej jak jest wszystko w porządku.Przebarwienia na skórze
to jest nie ciekawe odbicie ,które psuje cały wygląd i dlatego warto się tego pozbyć.

awatar
~bziolko napisał:
2009-09-15 12:51:54
dobrze by było podac jeszcze cene i gdzie mozna poddac sie tym zabiegom

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie